PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=465818}

Alicja w Krainie Czarów

Alice in Wonderland
7,1 367 661
ocen
7,1 10 1 367661
5,3 33
oceny krytyków
Alicja w Krainie Czarów
powrót do forum filmu Alicja w Krainie Czarów

Alicja wg Burtona

ocenił(a) film na 7

Nie wiem jak wy, ale już nie mogę się doczekać... To z pewnością będzie coś fantastycznego. Pozdrawiam fanów Tima.

kRis

Alicja w Krainie Czarów- to jakby specjalnie napisane tylko po to, zeby Burton mógł zrobic film ;]

ocenił(a) film na 8
cannabinol

No i Depp króliczkiem ...Bosko ;);D
Czekam z niecierpliwością(obgryzam poalce do krwi dosłownie)

kRis

a ja slyszalam ze depp ma byc kapelusznikiem..
zreszta mniejsza o to film pewnie i tak bedzie zajebisty xD
najlepsza bajka na swiecie i wedlug mnie najlepszy rezyser... to sie nie moze nie udac :)

ocenił(a) film na 9
kRis

To spełnienie moich marzeń. Kocham tę książkę, a Burton jest idealnym kandydatem do jej zekranizowania. Bo dotychczas tekst ten miał wybitnego pecha do ekranizacji.

kRis

Wymarzona realizacja! Absolutnie idealne połączenie - Tim i Alicja w Krainie Czarów. To stanowczo jego stylistyka i jego poziom abstrakcji ^^
Nie mogę się doczekać jako Alicja - bywalczyni Krainy Czarów i entuzjastka Tima.

ocenił(a) film na 7
kRis

Ja mam ogromną nadzieję, że to będzie mega dzieło, tylko boję się, że się sparzę.
Może Tim powinien zrobić sobie małą przerwę i wrócić napełniony po brzegi weną, nowymi, genialnymi pomysłami.. Nie wiem, tak czy owak czekam na Alicję i zobaczę ten film na pewno.

ocenił(a) film na 7
kRis

Ten kto grał w American McGee's Alice chyba już wie jak wyglądać może Burtonowskie wydanie tej bajki... czekam z niecierpliwością :D

ocenił(a) film na 8
Betewu

o matko! sikam!! Alicja w krainie czarów...obawiam się że to nie będzie taka sobie bajeczka...zaczynam sie bać. noi czekam czekam czekam jak reszta:P

użytkownik usunięty
kropekk

Nienawidzę tej książki, przynajmniej parę lat temu nienawidziłam. Ale film już mi się podoba xD Czekam z niecierpliwością...

ocenił(a) film na 9

Nie lubiałem tej książki jako dziecko. Ale potem do niej dorosłem i - co ważne - przeczytałem ją w oryginale. Wtedy się zafascynowałem i zakochałem. Warto spróbować do niej wrócić!

ocenił(a) film na 4
snoopy

ja właśnie 5minut temu ją skończyłam czytać :)
zgadzam się z Wami, to napewno będzie coś niesamowitego, mimo, że mało sobie to wyobrażam. kto zagra Alicję?;p
i domyślam się, że Bonham Carter dostanie rolę królowej..jakoś tak by pasowała i idealnie by przedstawiła tę postać;]

ocenił(a) film na 9
anjali__

Mam nadzieję, że Alicja będzie jednak brunetką, tak, jak Alice Liddel, która inspirowała Carrola i tak, jak on sam ją sobie wyobrażał i przedstawiał. Słodka blondyneczka to już grafika Tenniela (choć jego ilustracje same w sobie są znakomite, to jednak Alicja jest tu małym potworkiem - zupełnie nie udana), powielona potem w słodszej wersji przez Disneya. Miejmy nadzieję, że Tim nie wpadnie w tę pułapkę. Ja sam polecam Ellen Page ("Juno"), Jodelle Ferland ("Kraina traw") lub kogoś w tym rodzaju.

Betewu

oby bylo takie jak American McGee's Alice ta gra od samego poczatku kojarzyla mi sie z nazwiskiem Burton. Do tej pory mam ciary jak sobie przypomne ta krwawa wersje tej basni:PPP

Betewu

Z drugiej strony niepokojące dla naszej wymarzonej wizji filmu, jest to, że za całym projektem stoi Disney, która raczej postawi na familijność= zwiększenie kręgu potencjalnych odbiorców= mniejszą kontrowersyjność i mniej mroku w opowieści (po cichu liczę na coś, co nawiązuje też do "Labiryntu Fauna"). Ale może Burton wygra z finansowym molochem. Taką miejmy nadzieję.

kRis

No to czekamy ;)

ocenił(a) film na 8
Arbonne

Ujmując rzecz w skrócie.....
Tim Burton + Johnny Depp + Helena Bonham Carter + Danny Elfman -> i mamy kolejne genialne dzieło, przez wielu uznane, za wielką porażkę, a docenione tylko przez tych nielicznych rozumiejących twórczość Burtona :D:D:D:D jakby się taki skład potwierdził to byłbym w siódmym niebie :D:D:D

użytkownik usunięty
kRis

właśnie też za bardzo nie przepadałam za tą książką (dopóki nie usłyszałam dobrej nowiny o nowym filmie
burtona xd). teraz jednak prawdopodobnie ją pokocham.

kRis

Szkoda mi tylko troszkę, że to nie animacja poklatkowa- ma w sobie to coś, czego nie mają komputerowe efekty. Świetnie pasowałaby do ,,Alicji...". A tu ? ,,Podczas tworzenia filmu połączono grafikę komputerową z grą aktorską." - od razu skojarzyło mi sie to z ,,Kosmicznym meczem" :/ Ale znając Tima jestem dobrej myśli ;)

Arbonne

Cudowna baśń i cudwny reżyser - to będzie dzieło! :D

kRis

dokładnie tak, Burton i 'Alicja w krainie czarów', świetne połączenie. jestem ogromnie ciekawa jak to będzie wyglądało, mam nadzieję, że się nie zawiedziemy.

ocenił(a) film na 8
Qniczynka

podobnie jak Arbonne mam nadzieje, ze nie bedzie to przypominalo kosmicznego meczu
ale znajac Burtona to nie zrobi nam czegos takiego ;]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones