PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=465818}

Alicja w Krainie Czarów

Alice in Wonderland
7,1 367 661
ocen
7,1 10 1 367661
5,3 33
oceny krytyków
Alicja w Krainie Czarów
powrót do forum filmu Alicja w Krainie Czarów

Jak myslicie czy alicja ma szanse na sukces w box officie ,wiadomo ze nie taki jak avatar ale czy przynajmniej uda sie jej zblizyc do miliarda

ocenił(a) film na 9
Braveheart_2

To sie okaze, niewatpliwie bedzie to widowisko ktore bedzie cieszylo sie duza popularnoscia, raczej nie
przebije avatara ale napewno zarobi sporo ;)

ocenił(a) film na 10
Braveheart_2

Niestety niewiele osób jest fanami takiego gatunku filmów, ale miejmy nadzieję, że nie przejdzie bez echa :D

ocenił(a) film na 5
Braveheart_2

Życzę Timowi jak najlepiej, ale wątpię żeby Alicja wyrównała poziom Batmana pod względem zarobków.

Swoją drogą wie ktoś jaki budżet ma Alicja?

ocenił(a) film na 7
krzychun

Mimo ze bilety na seanse 3d sa droższe to wątpie by Alicja przekroczyła
1mld dol na całym swiecie. Stawiam wynik łaczny ze bedzie
miedzy 700-900mln Ale zobaczymy.
Póki co na razie lista wygląda tak:
1-Avatar ok 2350 mld i nadal wyswietlany
2-Titanik 1,835 mld
3-Władca pierscieni-Powrót Króla 1,129 mld
4-Piraci z Karaibów 2 1,060 mld
5-Mroczny rycerz 1,001 mld
6-Harry Potter i kamień filozoficzny 968mln
7-Piraci z Karaibów 3 958 mln
8-Harry Potter i Zakon Feniksa 937 mln
9-Harry Potter i Książę Półkrwi 925mln
10-Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo 922 mln
11-Władca Pierścieni: Dwie wieże 921 mln
12-Park Jurajski 919 mln
13-Harry Potter i Czara Ognia 892 mln
14-Epoka lodowcowa 3 886 mln
15-Spider-Man 3 885 mln
16-Shrek 2 880 mln
17-Harry Potter i komnata tajemnic 866 mln
18-Gdzie jest Nemo 865 mln
19-Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia 860 mln
20-Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów 848mln
21-Transformers: Zemsta upadłych 832 mln
22-Dzień Niepodległości 811 mln
23-Spider-Man 806 mln

800 mln przekroczyło na razie 23 filmy
900 mln 12 filmów
1mld 5 filmów

Kojak555

mam nadzieje ze za tydzień zobaczę "Alicja odnotowała spadek o 99%" nie
jest warty złamanego grosza ani energi by dotrzeć do kina.

ocenił(a) film na 6
Kojak555

Teraz
Powyżej miliarda:36
Powyżej 900mln:50
Powyżej 800mln:74

krzychun

Budżet ponoć wynosi aż 250 mln, czyli nawet wiecej niz avatara

ocenił(a) film na 7
Braveheart_2

ALe tu mamy dekoracje, więcej żywych aktorów, ogólnie to nie to samo co zrobienie filmu w połowie komputerowo :)

ocenił(a) film na 7
Gimer1992

Sam nie wiem na co tyle wydali przy Alicji...

Ciekawe ile z tego monstrualnego budżetu zgarnął Depp?


ocenił(a) film na 7
Braveheart_2

Mógłbyś uściślić, co masz na myśli mówiąc: "sukces w box office"?

ocenił(a) film na 7
zatracony

Ja myślę, że 300 mln w USA jest praktycznie przesądzone. Stawiam na 350 w USA + 500 na świecie = 850 razem. Myślę, że wynik będzie między 750 a 1000, na więcej moim zdaniem nie ma szans, chociaż, to zależy czy film będzie dobry.

ocenił(a) film na 9
dawidk5

Wszystko wskazuje na to ze film bedzie znakomity :) Nigdy sie nie zawiodlam na Timie Burtonie, a jeszcze dodaj do tego Deppa i bedzie hit ;) Czy duzo zarobi to zalezy ;) Napewno wiecej osob sciagnie sobie z Torrentow zamiast wybrac sie do kina, bo w przeciwienstwie do Avatara to chyba nie bedzie tam az takiej wizualnej oprawy pod 3D ;)

ocenił(a) film na 5
Braveheart_2

O, widzę, że taki temat już istnieje to go trochę odświeżę, bo nie widzę sensu zakładania nowego.

Nadchodzą z USA pierwsze informacje o finansowych wynikach kinowej dystrybucji "Alicji w Krainie Czarów" . Trójwymiarowy film Tima Burtona osiągnął w piątek wpływy sięgające 30 mln dolarów.
źródło: http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=63717

Za to tutaj: http://www.deadline.com/2010/03/100m-weekend-for-alice-in-wonderland/ przewidują 45.000.000 w piątek i 120.000.000 w weekend.

ocenił(a) film na 5
Zakrza

Alicja miażdzy wszystkich 41 mln w piątek wstępne dane z soboty mówią o 45 mln czyli już ma na pewno ponad 80 mln. Zakładam że weekend zakończy się w granicach 115 mln

ocenił(a) film na 5
Braveheart_2

BOM przewiduje: $116,300,000 - najlepsze otwarcie marca i w ogóle całej wiosny. Za cholerę nie wiem dlaczego mają już tam wiosnę, ale niech im będzie.

ocenił(a) film na 5
Zakrza

Po aktualizacji: $116,101,023, czyli niewiele mniej niż prognozowano.

ocenił(a) film na 7
Braveheart_2

niestety film nie jest najlepszy dlatego bedzie notowal szybkie spadki
za granica zarbil mniej niz w usa.......a to nie wrozy dobrze
a w ten weekend premiera filmu z pattinsonem -nastolatki....
oraz niedlugo starcie tytanow.......
jednak 800 baniek bedzie na pewno....z pewnoscia duzo zawdziecza sukcesowi avatar

ocenił(a) film na 7
morfeo2010

myślicie, że Alicja będzie miała spadki podobne do New Moon, czy może do TDK? A może do Avatara ;p? ... ja dalej myślę, że zarobi 400 w USA i 600 poza USA, razem 1000

ocenił(a) film na 7
dawidk5

niedoceniasz - nastolatek i patinsona he he

ocenił(a) film na 7
morfeo2010

nastolatki doceniam... w box officie jednak mają sporo do powiedzenia ;P ... Pattinson też nieźle gra, jak na swój wiek... ale nadal nie zmieniam prognoz.

ocenił(a) film na 3
dawidk5

Prawdę mówiąc otwarcie to duży szok. Film wypadł świetnie! W ostatniej dekadzie tylko 3 filmy, które miały miejsce przed sezonem wakacyjnym weszły do czołowej dziesiątki najbardziej dochodowych filmów roku (najlepiej wypadła oczywiście "Pasja" - 611,4 mln $), a ten rok zaczyna się ogromnym sukcesem.
Ja osobiście spodziewałem się wyniku w granicach 65 mln w ciągu pierwszych trzech dni. Póki co film aż do końca kwietnia nie ma jakichś rywali w USA, ma droższe bilety (3D), przyciąga rozmaitą widownie i jest nieźle oceniany. Film może przyczynić się do tego, że rok 2010 pobije nawet poprzedni, rekordowy rok w dochodach (w końcu mamy jeszcze "Shreka 4", "Incepcję", "Toy Story 3", "Koszmar z ulicy Wiązów", Starcie Tytanów", "Robina Hooda", nowego Pottera i oczywiście kolejną rewolucję - "Tron: Legancy"). Póki co jednak mowa tylko o Alicji, przy której jestem bardzo pozytywnie nastawiony. Moje oczekiwania:

przychody z USA: 360 mln $
+ przychody z reszty świata: 310 mln $ (tak na pałę, bo trudno mi póki co, cokolwiek powiedzieć, ale chyba tyle da - minimum - radę :P)
= przychody z całego świata: 650-700 mln $ (6-5 najbardziej dochodowy film tego roku ogółem)

Zobaczymy wkrótce jak to będzie wyglądać! ;)

Juby_

Alicja w poniedziałek - 9 milionów.

Ładny wynik.

ocenił(a) film na 7
rbej

jeśli to prawda, no to... tak na poziomie Zmierzchu II, ale on miał spadek w drugim tygodniu więc... może być różnie.

ocenił(a) film na 7
dawidk5

no i na poziomie Spider Mana oczywiście

ocenił(a) film na 7
dawidk5

coś tu cicho

ocenił(a) film na 7
dawidk5

Alicja ma 6 wynik weekendu otwarcia i 5-6 drugiego weekendu, czyli jak tak dalej pójdzie, to do dziesiątki powinna wejść chyba... na świecie też ma już 221 mln, i 51,4% wpływów, ale nie mam pojęcia jak te procenty będą dalej wyglądały... ogólnie myślę, że ten tydzień będzie dosyć ważny... ale nie chce mi się samemu ze sobą gadać...

ocenił(a) film na 9
dawidk5

Ciekawa jestem czy sie utrzyma i jesli tak to na jak dlugo ;]

osobiscie doloze swoje 22pln w przyszlym tygodniu ^^

ocenił(a) film na 5
dawidk5

Zobaczymy jaki będzie spadek w trzecim weekendzie. W drugim był dosyć spory - 46,6%.

ocenił(a) film na 7
Zakrza

$62,714,076 i piąte miejsce All Time.

ocenił(a) film na 3
dawidk5

Film idzie jak burza i co weekend zaskakuje (lepszy drugi wnd od "Skrzyni Umarlaka"), ale od poniedziałku do czwartku jego wyniki nie są jakieś porywające, tylko zwyczajnie dobre. Film ma jeszcze parę weekendów, zanim do kin wyjdzie "Iron Man 2" otwierając sezon wakacyjny (a jest on prawdopodobnie pretendentem do najbardziej dochodowego filmu roku w USA), więc może jeszcze sporo zarobić. Wydaje mi się, że przy zmniejszających się spadkach "Alicja" powinna powalczyć w Stanach o wynik na poziomie "Spider-Mana 2", a może nawet "Zemst Sithów". Ale to si okaże... ;)

Film również świetnie radzi sobie na rynku zewnętrznym, gdzie zarobił już więcej, aniżeli w USA. Czyżby miałaby się powtórzy niespodzianka, jak w 2006 roku, gdzie jeszcze przed wakacjami, jakiś film przebił poza USA granicę 400 mln $ (wtedy była to druga "Epoka Lodowcowa"). Wydaje mi się, że tak się stanie. Ogólnie film powalczy o wynik powyżej 800 milionów (choć ciężko będzie przebić tą granicę - w zeszłym, rekordowym roku udało się to i tak rekordowej liczbie 4 filmów).

Póki co nie chce zapeszać, ale 800 milionów i szybkie wywalczanie sobie podium w 2010 roku (który już teraz zapowiadany jest jako nowy rekordzista) jest w zasięgu ręki filmu Tima Burtona! :D

ocenił(a) film na 7
Juby_

$6,054,110 w poniedziałek... nie ma jakiegoś wielkiego spadku

ocenił(a) film na 7
dawidk5

jak myślicie, ile będzie w weekend? Czy Alicja znów będzie w czołówce alltime? Czy będzie wynik w okolicach 40 mln, 30, czy 20?

ocenił(a) film na 5
dawidk5

Uuuuu. Spadek 42.7% w piątek. $9,900,000

Zakrza

czyli jaki mniej więcej wynik będzie? Coś koło 30 mln?

ocenił(a) film na 7
nati35

no, czyli Alicja ma w USA na 99% 300 mln, na 95% 320, na 70% 350, na 50% 400 mln, na 20% 450, na 5% 500... takie są moje rokowania ;p

ocenił(a) film na 7
dawidk5

coś tu cicho, ale Alicja jest niesamowita na świecie! 600 mln, to coś niesamowitego i 9 miejsce, ale w USA troche słabiej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones