PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=465818}

Alicja w Krainie Czarów

Alice in Wonderland
7,1 367 665
ocen
7,1 10 1 367665
5,3 33
oceny krytyków
Alicja w Krainie Czarów
powrót do forum filmu Alicja w Krainie Czarów

może wydam się na nie ogarnięta, ale kompletnie nie zrozumiałam końcówki filmu,
myślałam, że Alicja pozałatwia te swoje sprawy na jawie, odwoła zaręczyny i wróci do
Kapelusznika. czy jednak cała ta przygoda była tylko snem? i po co ona wsiada do tego
statku płynącego do Chin? jaki to ma związek?

ocenił(a) film na 7
dalyte

Chętnie bym ci to wytłumaczył, ale ja z kolei nie oglądałem początku!
Może coś na początku było co miało wpływ na sceny w samej końcówce.
Na pewno nie był to sen, bo chociażby wziąć pod uwagę, że Alicja wychodzi ze świata "czarów' to świata realnego, a po drugie gdy była na tym statku to zauważyła tą niebieska gąsienicę pod postacią motyla, no coś co miałoby być snem nie mogło być "przeniknąć" do realnego świata!
Chociaż z tym to na dwa razy bo chyba oglądałaś "Incepcje" ;)
Podsumowując, owa kraina istnieje, a może i nawet lepiej bo czekam na sequel!

ocenił(a) film na 8
dalyte

Kraina istniała, a Alicja obiecała, że tam kiedyś wróci. Musiała jednak wrócić do swojej rzeczywistości. Po tej przygodzie stała się pewniejsza siebie, po prostu wyciągnęła z niej jakiś morał i wróciła, żeby odrzucić zaręczyny i powiedzieć co myśli na dany temat innym osobom, a do Chin popłynęła, ponieważ (nie pamiętam kto to był, ale przejął firmę po zmarłym ojcu Alicji) Alicja chciała porozmawiać z nim o interesach, na co on zaprosił ją do swojego biura. Zaproponowała, żeby rozszerzyć obszar handlowy, tego czegoś co oni tam sprzedawali, aż do Chin. On stwierdził, że to szalone ale się zgodził i popłynęła...

ocenił(a) film na 6
dalyte

ja się spodziewałam zupełnie innego zakończenia, a ta cała sprawa z tą firmą ojca i to wypłynięcie do chin wydało mi się zupełnie niezwiązane z całym filmem. co najwyżej to miało zawierać taki morał, że niby to, co z wydaje się nierealne (zaczarowana kraina) może istnieć na prawdę, i dlatego podjęła się rozszerzenia biznesu ojca, choć to było szaleństwem

ocenił(a) film na 10
dalyte

Kraina była tylko w jej głowie... to była po prostu jej podświadomość... każda postać była odbiciem rzeczywistych osób.... bliźniaczki - bliźniacy, kapelusznik był mocno przerysowanym odbiciem Hamisha za któego miała wyjść... taką trochę jego lepszą wersją... po prostu Alicja udała się wgłąb własnego umysłu, własnej duszy i dzięki temu podjęła dobre dla siebie decyzje... stała się sobą... to chyba cenniejsze niż wyimaginowany Kapelusznik... rozpoczęła własne dojrzałe życie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones