PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31416}

Amelia

Le fabuleux destin d'Amélie Poulain
7,5 266 930
ocen
7,5 10 1 266930
7,5 39
ocen krytyków
Amelia
powrót do forum filmu Amelia

Jak tak na was patrze...

użytkownik usunięty

Jest juz grubo po pierwszej w nocy... Patrze na wasze posty... i wiecie co, mimo tego wszystkiego złego co na temat tego filmu tutaj wyczytałem, chcialbym go teraz sobie obejrzeć... W tym samym czasie w Paryżu, 24 letni Jeanuet, kelner, zamyka kawiarnie swojego wuja na placu Królewskim, naprzeciwko Hotelu Paris ... :) Ech "Amelia".Dwie godziny wspaniałego kina... Polecam wszystkim kinomaniakom!!

ocenił(a) film na 9
LasVegasParano

a w następnej minucie dodaje: -Paryż czyż nie? ;)

ocenił(a) film na 9
Gosiek_

Kolejnego dnia po południu, dziewczyna znów zasiadła przed komputerem w znienawidzonym własnym pokoju. Miała uśmiechniętą twarz, bo znalazła to czym chciała się podzielić z Gosią i całą resztą zaczarowanych forumowiczów: http://w518.wrzuta.pl/audio/5sPcONdj0Lm/la_valse_d_amelie
-Paryż czyż nie? -zapytała- I do tego ten tytuł "La Valse D'Amelie"...;)

LasVegasParano

w kilka minut później, studentka o nicku Martuśka wchodzi na forum "Amelii" na jej ulubiony temat, czyta wpis karooli90 i przypomina sobie swoją własną maturę..Życzy Karoli powodzenia i trzyma kciuki, by wszystko poszło zgodnie z planem! :)) Bo jak inaczej mogłoby być? ;)

ocenił(a) film na 10
LasVegasParano

ach, parę dni później dziewczyna z nogą w gipsie wchodzi na ulubiony wątek i odtwarza linka. przypomina sobie że ten utwór już od dawna figuruje w jej odtwarzaczu i uśmiecha się na wspomnienie, kiedy ostatni raz go słuchała. potem daje się ponieść fantazjom i pewnie w trakcie rozmyślania, fantazje przechodzą w sen. dobranoc ponownie ;)

ocenił(a) film na 9
The_Carnival_Is_Over

Trzy dni po powyższym wpisie ta sama dziewczyna zagląda na wątek tuż przed północą. Czyta to co napisała Martusia i liczy, ze jej życzenia się spełnią (byle nie kosztem wyłamanych kciuków;).
Chwilę potem postanawia, że jeszcze tej nocy obejrzy film, w którym podobno jest szczęśliwe zakończenia z dawką nadziei jak to w 'Amelii';] I oddałaby wiele, żeby ta nadzieja się w końcu ukazała, żeby każdy dzień i każda noc mygły być magiczne...

ocenił(a) film na 10
LasVegasParano

38 minut po północy Paula ze wzruszeniem odkrywa, że jest tylu wspaniałych Marzycieli!

ocenił(a) film na 9
primrose9

kocham was!!!

dzungo

23:14, pewien student postanawia odpocząć po 6 latach ciężkich studiów.. zwiedza ulice Montrealu, nie mogąc znaleźć niczego zbyt wartościowego namawia kumpla na historię, która urzekła go kilka lat temu.. nie raz. Przy okazji ze zaskoczeniem odkrywa, że niewielu młodych ludzi ją zna..

Nie wiem co dodać, może to jedno piwko, ale jakoś troszkę nostalgia.. :) cieszę się, że Was tu zobaczyłem!
Ciepełka

ocenił(a) film na 10
pmiszcz

a dziewczyna, tfu, już kobieta, która pierwszy swój wpis zostawiła tutaj 13 lat temu cieszy się jak dzieciak, że Amelia do dziś łączy ludzi.

ocenił(a) film na 6
LasVegasParano

Dlaczego Paryż?

ocenił(a) film na 9
The_Carnival_Is_Over

Kilka lat później, Ania przypomina sobie, że istniał wiele lat temu pewien wątek i postanawia do niego zajrzeć. Zastanawia się ile z tych osób, które tu pisało jest już dorosłych, ilu powiekszylo swoją rodzinę. Zastanawia się ile z tych osób znalazło szczęście?

ocenił(a) film na 7
Caelifer

Dwa miesiące później Ola postanawia poraz drugi w swoim życiu pewien film. Podczas trwania seansu zagląda do komentarzy na jego temat i jej oczom ukazuje się wątek, który zapamięta na bardzo długo ;)

Dwa miesiące później, kiedy panowie remontują salon w domu piętnastoletniej Oli, ta reklamując forum Yanna Tiersen'a w sieci (http://yanntiersen.glt.pl) napotyka post Azazela22 i zalewa ją fala ciepla :-)

użytkownik usunięty
ptakbezglowy

Półtora roku później o godzinie 00:43 Azazel zorientował się iż ktoś odpowiedział na jego post... W tym samym czasie na Rynku w Krakowie Andrzej, student zamyka kawiarnię...kilkaset kilometrów dalej, Ola gasi światło w odremontowanym salonie... Dobranoc

ocenił(a) film na 10

o godzinie 23:30 tego samego dnia Dominika jest zauroczona filmem i waszymi komentarzami, wspomnienia z Francji wracaja :)

torensia

Dziesięć miesięcy później o godzinie 2:25 wciąż nie mogę zrozumieć czym jest życie, ale wiem, że kocham je nad życie.

ocenił(a) film na 10
Owcp

72634 minuty później Przemek patrzy na Kraków przez okno i zapala papierosa,myśli o złożoności świata i braku pracy(pomimo skończonych studiów), 244 kroki od okna Przemka starszy mężczyzna zamyka kiosk, naprzeciwko biją dzwony kościoła,śnieg zasypuje ślady na drodze, parkingowy wkłada mandat z wycieraczkę uśmiechając się na myśl o zbliżającym się końcu pracy,2 oddechy stąd mieszka radość życia

ocenił(a) film na 10
tenar

Z moich obliczeń wynika, że 72684 minuty (50 dni, 11 godzin, 34 minuty) minęły między waszymi wypowiedziami.

ocenił(a) film na 10
mysli_o_dobru

72694 minuty

ocenił(a) film na 10
tenar

Kilka lat później Andżelika leży na łóżku z uśmiechem na twarzy..... Jej współlokatorka chrapie na potęgę ale w tej chwili nie ma to najmniejszego znaczenia- liczy się tylko ten ulotny euforyczny stan który wywołała w niej 'Amelia'....:) Jutro obudzi się z mieszanką uczuć, powróci codzienna rzeczywistość ale... być może ona też odnajdzie swojego Nina..;);)
..................a dziś zaśnie z 'La valse die amelie';)

a o godzinie 00:44 Tomek juz po filmie i walentynkach slucha
"i can't help falling in love with you"
i się wzrusza :P ahh bo sam miał te walentynki

ocenił(a) film na 10
tom1444

w tym samym czasie pewna studentka po powrocie z pracy robi sobie małą pizze na niebieskim talerzyku... kilka kilometrów dalej, Michał siada przy resztce czerwonego wina po obejrzeniu "Amelii" i myśli o małej pizzy na niebieskim talerzyku, którą jadł wczoraj... dzień później będzie się zastanawiać ile osób w tej chwili ogląda muchę z Kalifornii która się pokazała na ulicy Vincent, na Monmartre...

ocenił(a) film na 10
mike_27

I żyli długo i szczęśliwie na Manhattanie... Ale półtora roku później zbankrutowali i musieli się przenieść na Bronx.

ocenił(a) film na 10
Jessie

Mimo tego złego jak to w życiu bywa i losem łaskawym jak ich potraktował o !6 stej szesnaście czasu lokalnego patrzy się nagle jeden na drugiego i milion$ widzi .Że to nie kawały,Więc nie czekamy ,bilet wygrany Paryż zaklepany i z Wielkim hukiem pod wieżę stal wracamy....

ocenił(a) film na 7

Kilka minut po obejrzeniu filmu, czyli 25 lutego 2007 roku o godzinie 18:35 i 45 sekund Pan o nicku elrubio wchodzi na filmweb.pl by ocenić film i widzi interesujące komentarze, chce napisać jeden ale nie ma pomysłu. W tym momencie właśnie uświadomił sobie, że też nie lubi sikania przy kimś i ludzi patrzących z niesmakiem na jego sandały ;p

ocenił(a) film na 10
elrubio

18 maja 2007 tuż przed godziną 23 Marta jest zachwycona koemntarzami na filmweb.pl i wszystkich was za to kocha :D

ocenił(a) film na 9
SaD_AnGeL

20 maja tuz po godzinie 18 gosik_z wszedl na filmweb po tym jak nakarmil sucha bulka 3 golebie siedzace na parapecie okna swego pokoju:) i zachwycil sie tak milymi Waszymi komentarzami:) kocham was wszystkch tu:*

gosik_z

25 maja po godz 16:00 kamila_ra wróci do domu po ciężkim dniu w pracy i zanużając dłoń w worku z fasolką przypomni sobie film który widziała 3 lata temu i zapragnie obejrzeć go znów ;)

ocenił(a) film na 10
kamila_ra

29 maja ok. godziny 19:50, spoglądając na piękne słońce chowające się za drzewami, kasia pomyśli że chyba jednak powinna obejrzeć film, którego do tej pory nie miała okazji zobaczyć, a na którego forum spotkały się tak urocze osoby. I zastanowi się, skąd zna zdjęcie z avatara gosika_z, bo skądś zna je na pewno :)

ocenił(a) film na 10
aster

31 maja dziewczyna chorująca na grypę postanawia umilić sobie kurację wizytą na filmwebie. lustruje katalog i z radością stwierdza, że jej ukochany film na stałe zadomowił się w top 100, a 25 lutego, w dniu jej urodzin, ktoś nie lubiący ludzi patrzących z niesmakiem na jego sandały obejrzał Amelkę :)

ocenił(a) film na 10
Lotiel

1 czerwca, w gorące, czerwcowe popołudnie pewna dość zaspana dziewczyna odrzuca włosy do tyłu, by móc sięgnąć do szafki i wyjąć płytę DVD, z przepięknym tytułem 'Amelia'.
kocham&kocham&kocham.

muskumusk

Tydzień przed rozpoczęciem matur, maturzystka Natalia wchodzi na filmweb.pl, wystukuje tytuł "Amelii", czyta komentarze, wspomnienia z Paryża wracają, pamięć o stresie przed egzaminem znika... :D

ocenił(a) film na 10

2 czerwca o godzinie 17.07 ktos czyta komentarze na temat jednego z najpiekniejszych filow jakie widzial w swym niedlugim zyciu.

użytkownik usunięty
malpolud22

z już 9 czerwca pewna nie dokońca perwna osoba przeczta co przcztaął chwilę później i zastanowi się o co w ogóle chodzi z tymi komentarzami a później da sobie z tym spokój i pójdzie na długi niezobowiązyjący spacer z psem-czyli jednyma słowem ludziebywajądziwni

ocenił(a) film na 10

9 czerwca, po czterech miesiacach dostawania powiadomienia o odpowiedzi na maila, Dominika postanowila odpisac i zastanawia sie czy Latakot ogladal/a "Amelie" ;)

ocenił(a) film na 9
torensia

Godzinę później Hanss wchodzi na myspace, trafia na storonę
Audrey T. i zastanawia się czy nie zobaczyć jeszcze raz jednego z "najsłodszych;)" filmów jakie widział.

ocenił(a) film na 7
Hanss

9 czerwca godzina 23.58 pewien sfrustrowany alkoholik ktory zapil po czterech latach abstynencji czyta posty palac kolejnego paierosa i mysli k.. nie mozna sie poddawac

kriskaf

13 kwietnia 2009 23.26 pewna dziewczynka czytając komentarze natrafia na ten... i ma nadzieję, że autor się nie poddał...i choć go nie zna, wierzy w Niego i wie, że wytrzyma.

ocenił(a) film na 7
calcinka

Prawie cztery lata później w 8 marca 2013, dzień kobiet. Jest prawie pierwsza w nocy gdy autor znajduje odpowiedź dziewczynki. Jest dobrze, wszystko się ułożyło, skąd wiedziała, pewnie wróżka. Dziękuję za dobre słowo nieznajoma :) Wróżka odpisała po dwóch latach, autor znalazł odpowiedź po kolejnych czterech, kiedy znów dobra wróżka się odezwie ? <kwiatek dla wróżki>

kriskaf

Kiedy Ona 5 kwietnia 2015 r po godz 21 nie bardzo wiedzac, co ma ze soba zrobic, bo to podobno swieta, rodzina, radosc, jajka ..... a tu nic z tych rzeczy ... i Ona trafila jakos na yutube na Full Soundtrack Amelii i idac za ciosem weszla na filmweb i oczywiscie przypadkiem znalazla sie w tym miejscu i sie troche wzruszyla albo jakos tak ... No i Ona usmiecha sie do Was serdecznie ... i tak lekko na sercu .... dobrze juz :)

ocenił(a) film na 10

A to ciekawe..Jestem teraz(16ego czerwca, godz. 21:03) po jednym winie i jednym piwie (tak, tak...impreza)i czytając te komentarze uśmiechnęłam się kilkakrotnie. O cholera, literki na klawiaturze się mi rozmazują...

opakowaniepomleku

16 czerwca o godzinie 23:00 Integra czyta kilka pierwszych postów, siedząc kilkaset kilometrów od Paryża i pojawia się uśmiech na jej twarzy.

ocenił(a) film na 9
Integra_2

21 czerwca 3:41. Pewien chłopiec o imieniu Patryk, po bardzo ciężkim dniu i połowie nocy usiadł sobie przed kompem, żeby się zrelaksować i wpadł na świetny pomysł cyt: "A może by tak pobrać sobie ten film". Po chwili namysłu przeszedł do działania, zwłaszcza iż wcześniej widział fragment tego filmu w telewizji i bardzo przypadł mu do gustu.

ocenił(a) film na 10
Kaznodzieja666

24 czerwca o godzinie 23:41 (chyba, że dalej...) Monika Dorota Kunegunda siedzi przed kompem, wspomina zafascynowaną "Amelią" koleżankę- Jaśminę, czyta natchnione komentarze i powoli zaczyna twierdzić, że zycie jednak nie jest tym zasyfionym, ohydnym toy-toy'em, stojącym w jakiejś wiosce, nieopodal Wałbrzycha.

ocenił(a) film na 10
monika_kunegunda

trzeciego lipca o godzinie 13:46 zofia marianna czeka na telefon od ukochanego nie mogąc skupić się na żadnym innym przejawie aktywności.

moorland

Trzeciego lipca, dwadzieścia pięć minut po dziewiętnastej, pewna dziewczyna siedzi przed komputerem i żałuje, że musi gdzieś jechać. Bardzo żałuje.

ocenił(a) film na 9
violet_bunny

trzy dni później, około godziny 18.45 on pozadliwie patrzy na jej usta. ona niepenie chwyta jego rękę i usmiecha sie. w tym samym czasie pewna mała szara dziewczynka patrzy na leniwe krople deszczu za oknem przegladajac bezmyslnie strony internetowe i postanawia zarejestrowac sie na filmwebie i odwiedzić forum na najsłodszym na świecie filmie. urzeka ją pewne forum, więc po namyśle korzysta z świeżo upieczonej rejestracji^^

ja_tu_tylko_sprzatam

8 lipca o 21:13 Ania korzystając z wolnego czasu wspomina cudowny film, który oglądała tysiąc razy i za każdym razem wydaje się jej jeszcze lepszy:)

ania_133

19 lipca o 15.00 Łukasz po raz pierwszy ogląda film. Jest zadowolony...

ocenił(a) film na 10
ania_133

2 listopada o 22:50 chłopiec jest zdesperowany, ponieważ nikt nie potrafi wymówić imienia Maciej w deszczowej Anglii, postanawia sobie poprawić humor oglądając jeszcze raz swój ulubiony film. Ku jego uciesze kilka nowych szczegółów przyciąga jego uwage.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones