PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=130130}
7,8 202 443
oceny
7,8 10 1 202443
6,8 27
ocen krytyków
American Gangster
powrót do forum filmu American Gangster

Dobry film z jednym duzym ALE

użytkownik usunięty

ALE ja tego nie kupuje. Frank Lucas, biorac pod uwage co robil, powinien siedziec w wiezieniu juz po pierwszym przekrecie. A co sie dzieje pytam? Zabija na srodku ulicy, przy swiadkach, swojego konkurenta i NIC. Mafia, tak jest - mafia! boi sie go dotknac, a sa to ludzie, ktorzy maja w kieszeniach politykow. Wnioski? Frank Lucas byl slupem CIA i dlatego tez byl nietykalny. CIA stala za Lucasem dlatego tez mogl robic wszystko. CIA organizowala przerzuty kokainy, dlatego tez w urzedzie antynarkotykowym praktycznie kazdy byl zamieszany w jakies brudne sprawy. Detektyw Trupo zostal zabity lub zmuszony do samobojstwa, poniewaz byl lacznikiem, pomiedzy szychami CIA, a Lucasem - znal konkretne nazwiska, w przeciwienstwie do tego ostatniego, zwyklego wykonawcy polecen, tak wiec MUSIAL zginac.

Film bylby b. dobry, gdyby scenarzysta i rezyser zadali kilka trudniejszych pytan - nie zrobili jednak tego, a oparli sie tylko na oficjalnej, calkowicie absurdalnej, wersji wydarzem.

Ciekawa opowieść...

i o to chodzi,i o to chodzi

taa zabicie na srodku ulicy w dzien przy swiadkach..i pozniej poszedl dokonczyc sniadonko do baru..ja jebie..

ocenił(a) film na 8

a poszedlbys zeznawac do sądu przeciwko.?

użytkownik usunięty
milano2525

Nie ma to jak zadawać pytania usuniętemu użytkownikowi...
<ironia> Owacje na stojąco! <koniec ironii>

ocenił(a) film na 7

i dla tego byla wojna w wietnami koka i hera kasa kasa kasa !!!

ocenił(a) film na 8
HV71

Hera koka hasz lsd

ocenił(a) film na 7

Film ma zarobić pieniądze, a nie zadawać trudne pytania..

ocenił(a) film na 9

"Mafia, tak jest - mafia! boi sie go dotknac, a sa to ludzie, ktorzy maja w kieszeniach politykow. Wnioski? Frank Lucas byl slupem CIA i dlatego tez byl nietykalny."

Zarabiali na nim pieniądze dlatego żył spokojnie PROSTE. On prowadził handelek na kilku ulicach w Nowym Jorku a mafia na terenie całego USA.

ocenił(a) film na 8
yarekes

Poza tym dzieki niemu byl porzadek na dzielni. Chcieli zaznaczyc, ze tak samo dba o harlem jak Bumpy i ludzie go szanowali. Mogl jednak oddac te bron ochroniarzpwi by ja ukryl na wszelki wypadek i mogl spokojnie wrocic so knajpy.

ocenił(a) film na 7

Trupo jest postacią fikcyjną reprezentującą nieco szerszą paletę skorumpowanych gliniarzy. Ogólnie role rzeczywiste mają nieco inną range. Film zawsze fabułę kondensuje i dodaje zbyt dużo. Wyciąganie jakichkolwiek wniosków na podstawie tak uproszczonego scenariusza nie ma sensu. To jest bajka z Hollywood.
Piszę to ze świadomością że autor uwag jest użytkownikiem usuniętym. Po prostu chcę by ten wpis nie robił szajby w głowie innym.

ocenił(a) film na 9

Ty poszedłeś na film sensacyjny czy dokumentalny?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones