PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1075}
7,3 192 354
oceny
7,3 10 1 192354
7,1 41
ocen krytyków
American Psycho
powrót do forum filmu American Psycho

Produkcja niezła ale wyczuwam w niej jakieś przesłanie.Weźcie proszę zdradźcie mi je ,bo bez tego
elementu ten film nie przeszedłby do historii kinematografii.Zaznaczam,że mam 16 lat przez co
wiele w tym filmie mogłem nie zrozumieć.

WolferMan

[SPOILER]


Moim zdaniem przesłanie jest takie, że bogaty facet szukając ukojenia w swoim rutynowym w życiu popada w obłęd - mordowanie. Ciągle udoskonala swoje czyny, ma co raz większe pragnienia. Potem w jednej z ostatnich scen jak Bateman spowiada się prawnikowi przez telefon (nagrywając na pocztę) ze swoich czynów. Gdy ten spotyka prawnika ten traktuję to jako żart. Główny bohater pragnął katharsis (wewnętrznego oczyszczenia) - przyznając się swojemu prawnikowi. Jednakże myślę, że przez to iż dokonał tak masakrycznych czynów, karą będzie dla niego żyć w tym obłędzie i nie móc doznać katharsis :). Druga sprawa był doskonały w swojej zbrodni - ukrywanie ciał, pozbywanie się świadków i grał idealnego człowieka wyższych sfer. Stąd nikt by mu nie uwierzył, tak o.

To taka moja teoria, czysto subiektywna.

ocenił(a) film na 8
Solek69

[SPOILER]

Moim zdaniem film zawiera ciekawe obserwacje odnośnie dysfunkcyjnego umysłu. Jedyne przesłanie to obserwacja, bardzo zresztą słusznaże psychopata może być każdy nawet najbardziej wychuchany i zdawałoby się -najbardziej godny zaufania człowiek.
Nikt normalny nie stanie się psychopatą tak ,po prostu' bo jest bogaty albo ma zbyt rutynowe życie (z tym ostatnim można w sumie polemizować). Aby zrozumieć ostatnie sceny można sięgnąć do roznych źrodeł opisujących umysł psychopaty. Psychopata NIE ŻAŁUJE TEGO CO ZROBIŁ. Nigdy. To odróżnia psychopatę od osoby dzialającej w afekcie -pod wplywem silnych emocji albo zabijających z jakichś konkretnych pobudek. Istotne jest tez to co powiedział -że nie ma emocji.
Trochę inaczej zrozumiałam ostatnia scenę. Największa karą głównego bohatera było według mnie to że nikt mu nie uwierzył. Psychopaci lubią chwalić sie swoimi czynami jesli już wyjda one na jaw. Nie maja obiekcji by dokładnie opisywać to, co zrobili-ba są z tego dumni. Tak naprawdę Patrick był alter ego swojego ulubionego seryjnego mordercy Teda Bundy'ego. Bardzo wiele łączy go z tym psychopatą.Nie żałowal wcale swoich czynów. Płakał i był przerażony bo bal się o swoje życie.

ocenił(a) film na 8
WolferMan

Też na początku nie do końca wiedziałam o co tu tak naprawdę chodzi. Tu jest wszystko świetnie podsumowane, naprawdę warto przeczytać
http://arete.media.pl/analiza-interpretacja-filmu-american-psycho-portret-seryjn ego-mordercy/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones