PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1075}
7,3 192 354
oceny
7,3 10 1 192354
7,1 41
ocen krytyków
American Psycho
powrót do forum filmu American Psycho

moim zdaniem

ocenił(a) film na 7

to kopia "Podziemnego kręgu"

ocenił(a) film na 7
Kupszczyn

Film America Psycho wszedł na ekrany kin w 2000 roku, a scenariusz oparto na powieści o tym samym tytule z 1991.
Podziemny krąg miał premierę w 1999, ale powieść na podstawie której napisano scenariusz wyszła w 1996.
Bardziej możliwe, że to Chuck Palahniuk inspirował się pierwowzorem American Psycho.

ocenił(a) film na 7
hl22

tak, ale ja piszę o filmie i jak wygląda.
Jednak i tak tekst z kopią jest błędny, ze względu na postać detektywa

ocenił(a) film na 8
Kupszczyn

A gdzie są niby podobieństwa?

ocenił(a) film na 4
Kupszczyn

chyba jednak się mylisz, bo Podziemny Krąg to ja rozumiałem, a tego filmu juz nie ;)

michu_r3

Nie zrozumiałeś American Psycho?:DDDD Ale wmawiasz że zrozumiałeś Fight Club? To tak jakbyś gadał że rozumiesz całki,ale nie rozumiesz tabliczki mnożenia.Wymyśl coś innego.

ocenił(a) film na 8
llama777

Albo, że rozumie dzielenie, a mnożenia nie.

ocenił(a) film na 7
llama777

Właściwie to oba są banalne, ale Fight Club to oczywista oczywistość, natomiast American Psycho dotyczy pewnego środowiska które nie każdy musi zrozumieć.

Kupszczyn

Zaciekawiłeś mnie tym stwierdzeniem. Gdzie się pojawiają podobieństwa?

ocenił(a) film na 8
Kupszczyn

A co ma piernik do wiatraka. To są dwa całkowicie różne filmy

ocenił(a) film na 9
chemas

nie do końca różne. moim zdaniem oba opowiadają o schizofrenii, o chęci ucieczki od wymogów społecześtwa, o nieźle (z pozoru) prosperujących facetach, którzy mogą mieć wszystko. a pod płaszczykiem sukcesu taka lipa.
chociaż fabuła różna i opowiadają o zupełnie innym obliczu szaleństwa.

ocenił(a) film na 8
baowiak

No coś w tym może i jest, ale nie kopia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones