PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=402798}

Angielska robota

The Bank Job
7,5 102 703
oceny
7,5 10 1 102703
7,3 15
ocen krytyków
Angielska robota
powrót do forum filmu Angielska robota

Prawde mówiąc angielskie kino sensacyjne jest dla mnie same w sobie renomą i spodziewałem sie po tym filmie całkiem przyzwoitego kina akcji z nieodłączna dawką humoru.

Na całe szczęście się nie zawiodłem. Zacznę od aktorstwa, każdy moze mieć własną opinię, ale dla mnie Jason Statham dostjąc rolę własnie w takim lekkim filmie z pogranicza kina akcji a komedii wypada zawsze przynajmniej przyzwoicie, a tu zagrał całkiem inteligentną postać i wypadł świetnie. Oczywiście nie jest to aktorstwo wybitne, ale wystarczające na potzreby kina tego gatunku. Co do reszty obsady nie mam zarzutów, sa momety sztuczne, ale bedąc szczerym w filmie z tego gatunku nie wpływają w sposób istotny na jego odbiór.

Scenariusz dopracowany z inteligentnymi dialogami oraz tysiącem zbiegów okoliczności, niektóre faktycznie są naciągane, ale komu to przeszkadza?

Jeżeli chodzi o rezyserię Roger Donaldson odwalił kawał dobrej roboty, mamy doskonałe dawkowanie napięcie oraz sprawne prowadzenie całej historii, bez nudnych przerywników, wszytsko jets istotne i nie ma zbednych ujęć.

Film naprawde godny polecenia, dawno nie oglądałem tak dobrego kina akcji i do tego w wykonaniu anglików, a jak wiadomo angielski akcent jest najlepszy, wiec tym przyjemniej sie ogląda. Polecam. Ocena 8/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones