PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=402798}

Angielska robota

The Bank Job
7,5 103 tys. ocen
7,5 10 1 102899
6,9 17 krytyków
Angielska robota
powrót do forum filmu Angielska robota

kto zabił

ocenił(a) film na 7

"lorda" i greka ? wywiad czy alfons ze skorumpowanymi psami? choć na końcu filmu piszą , że nie wiadomo

ocenił(a) film na 9
DeRo_filmaniak

to na pewno nie pasowało do Vogela... On by raczej ich porwał i 'zrobił z du*y jesień średniowiecza' jak Dave'owi, byle wyciągnąć informacje. Z drugiej strony, MI6 skasowało by najprędzej Martine bo ona była łącznikiem z agentem jak i Terry'ego bo również coś wiedział. Dlatego pozostanie to zagadką...

DeRo_filmaniak

I tak wydaje mi się dziwne, że Vogel odsiedział tylko 8 lat. W końcu na jego polecenie dokonano zabójstwa i w interesie sprawcy oraz dwóch świadków było obciążenie go zeznaniami. Sądzę, że zginąć mieli wszyscy uczestnicy włamania i pasuje to do rozmowy telefonicznej Vogela z Michaelem X. Po prostu dwóch pierwszych łatwiej było dopaść.

bazant57

Jak doczytać trochę o faktycznym włamaniu, które było podstawą fabuły, okazuje się że wcale jego uczestnicy nie zginęli. Również nie dostali immunitetu i poszli siedzieć na 12 lat, a wynajmujący sklep na 8 lat. Komentarze z offu na zakończenie filmu skutecznie zasugerowały co innego, sam uwierzyłem. Z drugiej strony wydźwięk filmu jest dwuznaczny przez zaznaczanie, że setka właścicieli skrytek nie ujawniła policji swoich strat. Sugeruje to pochodzenie depozytów z lewych interesów i pewną formę wymierzenia sprawiedliwości przez włamywaczy, co jest jednak nadużyciem swobody artystycznej. Przy okazji zapewne zniszczono też (patrz scena w furgonetce przy poszukiwaniu księgi wypłat Vogel'a) wiele pamiątek czy dokumentów mających wartość tylko dla właścicieli, co mogło być dotkliwą krzywdą.

ocenił(a) film na 7
bazant57

jakie komentarze z offu?

langowa

"Przestrzeń pozakadrowa - czyli np. dźwięk z offu lub komentarz z offu to głos spoza kadru, kiedy nie widzimy mówiącego, a jedynie słyszymy jego wypowiedź."
Scenom zabójstwa Bambasa i Śpiewaka towarzyszył taki komentarz.

ocenił(a) film na 7
bazant57

Wiem co to jest przestrzeń pozakadrowa:] Bez definicji z cudzysłowem.
Po prostu nie pamiętałam tam takich w filmie i bałam się, że chodziło Ci o napisy objaśniające tuż przed końcem filmu :]

ocenił(a) film na 9
DeRo_filmaniak

Bo tego nie wiadomo. Film jest na faktach i ich zabójcy nie zostali ujęci.

ocenił(a) film na 9
DeRo_filmaniak

Mysle ze celowo pozostawiono ta kwestie niedopowiedziana, wlamujac sie do tych skrytek narazili sie duzo wiekszej grupie niz MI5, Michael X i lokalny alfons