PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=828446}
6,1 2 498
ocen
6,1 10 1 2498
6,5 2
oceny krytyków
Aniara
powrót do forum filmu Aniara

film jakby zrobiony w latach 70 - scenografia a raczej jej brak. film SF bez CGI, i dłużyzny, kino predysponujące do ambitnego poruszające jednak oklepany temat i udzielające znanej i banalnej odpowiedzi. przeplatane symboliką,
nie ma świeżych pomysłów, ciekawych pytań, nowych odpowiedzi na stare pytania. wizualnie słabiutko, fabuła mizerna, aczkolwiek już ciut lepsza, poruszane tematy j.w., na plus wyraziści bohaterowie i gra aktorska ale to nie wystarcza.

ocenił(a) film na 4
maximm

Dobrze, że trafiłem na Twoja wypowiedź, bo nie muszę się wysilać. Odebrałem ten film podobnie - banały, anachronizmy itd. Poemat Martinsona, jak każdy poemat, źle się wizualizuje.

ocenił(a) film na 5
Krzypur

Dzięki za wypowiedź
Bo już myślałem że coś ze mną nie tak, oceny na 8i 9. więc myślałem że czegoś nie zauważyłem :)

ocenił(a) film na 4
maximm

Cóż, sądzę, że bardzo wysokie oceny wielu filmów, szczególnie współczesnych, wynikają z chęci dowartościowania się lub (i) wpisania się w chór fachowców.

Krzypur

z racji że fachowców z reguły jest mniej niż tych co się nie znają śmiałbym stwierdzić, że to wystawianie słabej oceny filmowi który zebrał głównie pozytywne recenzje krytyków/widzów jest jakąś próbą powiedzenia "jestem ponad to (ulubione sformułowanie) pseudointelektualne kino" podczas gdy po prostu się go nie rozumie :) Albo nie ogląda się filmu dla walorów intelektualnych i intertekstualnych i gdy przypadkiem napotka się takie kino człowiek się zwyczajnie na nim nudzi bo nie spełnia oczekiwań.

Istnieje jeszcze wprost karkołomna teoria o tym że każdy człowiek jest inny i jednym się podoba a innym nie i przewaga jednych nad drugimi nie jest żadnym czynnikiem definiującym wartość dzieła (choć z pewnością stanowi pewien drogowskaz w kwestii kierunku oceny -> implikuje czy dane dzieło jest powyżej przeciętnej czy poniżej).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones