PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=569151}
7,7 46 052
oceny
7,7 10 1 46052
6,1 9
ocen krytyków
Animowana historia Polski
powrót do forum filmu Animowana historia Polski

Pod zaborami

ocenił(a) film na 7

Z tej animacji wynika, że byliśmy i jesteśmy pod zaborami, i że historia Polski to w 90% wojna. Jeszcze nasze największe zwycięstwo z Prusami to 5s - obstawiam "poprawność polityczną".

ocenił(a) film na 3
usergimer

Było to tak niedopracowane i chaotyczne ze nie można było się połapać... Zobaczyłam tylko 2 zajęcia ziem przez zaborcow... Trochę podpisów by się przydało gdy zasiadali kolejni królowie... I przy ważnych bitwach. Od razu widać ze ten filmik oparty jest na książkach z których uczą w szkołach bo brak dodatkowych informacji a nawet postaci historycznych... Same podstawy ;/ a teraźniejszość? 2000-2100? Przez cały ten czas wchodzić będziemy do UE? A może twórca jest jasnowidzem?

Ellen Page

Zwróć uwagę, że ten film powstał na wystawę w Szanghaju. Chyba dobrze, że przedstawiono go w przystępnej formie dla obcokrajowców. Wystarczy odrobinka wyobraźni. Przykładowo rozkład i upadek Rzeczypospolitej to był długi i wieloetapowy proces, a tu mamy szlachecki folwarek z miejsca przerabiający się w pałac, którego właściciel-tuż po pozowaniu do portretu-rozsypuje złote monety padającym mu do stóp ludziom w łachmanach. To było świetne i i sugestywne: przedstawienie całości wieku w kilka sekund.

Jedyne, czego mogę się osobiście doczepić, to fakt, że w czasie napisu 1600-1700 płonęła tylko granica wschodnia, jakby to były wojny tylko z Moskwą. A przecież wystarczyło z pola bitewnego z Moskalami szybko zrobić przeskok na pomorze ze Szwedami, potem na Mołdawię z Turcją. Nie żebym uważał te wojny za jakieś arcyważne, ale bez nich wychodzi tu na to, że Rosja sama nas w pojedynkę zniszczyła.

ocenił(a) film na 3
Ketosz

Hmmm.... Przesłanie było w sumie ok... Ale historii z tego nie moznaby się uczyć ;)

Ellen Page

Jak można nauczyć się historii czegokolwiek w 8 minut? I to obcokrajowca?
Ten film powstał DLA obcokrajowców, dla nas jest banalny, ale my powinniśmy wiedzieć wszystko co zostało w nim pominęte.

ocenił(a) film na 7
Ketosz

Jeżeli ten film dla mnie nie do końca jasno i przystępnie pokazuje skrótową historię Polski, to co dopiero dla obcokrajowca. Dla mnie zdecydowanie za krótka forma.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones