PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=569151}
7,7 46 051
ocen
7,7 10 1 46051
6,1 9
ocen krytyków
Animowana historia Polski
powrót do forum filmu Animowana historia Polski

Ten film to dowód na prawdziwy kunszt artystyczny Tomka Bagińskiego i jego ekipy.
Niestety, o ile przez większą część tej produkcji nie można się przyczepić do kwestii
historycznych, o tyle końcówka stwarza ku temu pole. Mowa o fladze Unii Europejskiej.
Rozumiem, że niestety jesteśmy członkami tej organizacji, w grudniu 2009r. straciliśmy na
jej rzecz niepodległość, ale mówiąc szczerze wolałbym w tym miejscu zobaczyć polską
flagę.

marcom2345

Masz rację. Zgadzam się w zupełności.

ocenił(a) film na 9
marcom2345

nic dodac, nic ujac.

marcom2345

Odzwyczajaj się powoli od białego orła, i przyzwyczajaj do gwiazdek, z których żadna nas nawet nie symbolizuje.
http://www.youtube.com/watch?v=Y1yoPbhG4yA

marcom2345

ktoś kto niedocenia wagi i siły UE jest wystawia się na śmieszność bo to znaczy że jest zamkniętym na inne kraje narody ksenofobem rasistą i psowsczykiem- sama prawda lepiej włącz radyjko :)

londontown

Te epitety haczą o skrajny, społeczny nacjonalizm. Swoją drogą, gdyby ktoś, dajmy na to, spalił Ci mieszkanie, czy nie nazwałbyś go łajdakiem? Tobie przysługuje święte prawo do myślenia o tym człowieku jak o łajdaku, ale nazywanie Ciebie, przez ten pogląd, "rasistą" byłoby karygodne. Konkludując, nie zabraniaj innym mieć swojej opinii, a kiedy Ci ona przeszkadza napraw siebie, a nie ich.

Filmu jeszcze nie widziałem, ale zamierzam.

ocenił(a) film na 10
marcom2345

Flaga UE miała symbolizować nasze wejście do UE. Co by nie mówić jest to wydarzenie istotne w naszych dziejach. No chyba że coś pokręciłem i to wydarzenie w ogóle nie ma wpływu na nasze życie i przyszłych pokoleń :P

marcom2345

Rzeczywiście, poczułem niesmak po zobaczeniu tej flagi. Ale, jak powiedział Marcin88oka, wchłonięcie Polski przez Unię to dość zauważalne wydarzenie. Co do wyzwisk o rasizm i ksenofobię - nauczmy się odróżnić niechęć współpracy z innymi narodami i pogardzanie nimi, od racjonalnego spojrzenia na sprawy i interesowanie się przyszłością własnego kraju. To, że nie pozwalam nikomu naruszać mojej prywatności, nie znaczy od razu że widzę we wszystkich wcielone zło.
Poza tym uważam, iż Unia Europejska winna być zniszczona.

ocenił(a) film na 3
marcom2345

Tak samo jak prawdą jest niszczenie słowiańskiej kultury i przyjęcie obcej wiary (chrześcijaństwo), tak prawdą jest wstąpienie do UE. Czemu miałby to pomijać? Film bardzo dobry, a trudno żeby w kilka minut udało się przedstawić dużo szczegółów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones