film

Anioł w Krakowie

2002
1 godz. 29 min.
6,6 10 895
ocen
6,6 10 1 10895
Po niestosownym zachowaniu w niebie, Giordano zostaje zesłany na ziemię. więcej mniej
Anioł w Krakowie zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Anioł w Krakowie
Zwiastun nr 1
nr 1 2009-11-16T11:29:57 https://fwcdn.pl/webv/28/59/12859/thumbnail.12859.4.jpg https://fwcdn.pl/video/34112/aniaol_w_krakowie_480.360p.mp4

Film opowiada o losach Anioła imieniem Giordano (Krzysztof Globisz), który za łobuzerskie prowadzenie się w Niebie (zbyt częste odwiedziny w Czyśćcu i fascynacja rock-and-rollem), zostaje zesłany na ziemię, by codziennie czynić tam chociaż jeden dobry uczynek. Giordano ma wylądować w "Holland", lecz przez pomyłkę trafia do "Poland" (aFilm opowiada o losach Anioła imieniem Giordano (Krzysztof Globisz), który za łobuzerskie prowadzenie się w Niebie (zbyt częste odwiedziny w Czyśćcu i fascynacja rock-and-rollem), zostaje zesłany na ziemię, by codziennie czynić tam chociaż jeden dobry uczynek. Giordano ma wylądować w "Holland", lecz przez pomyłkę trafia do "Poland" (a dokładniej: Krakowa). Jego świeże spojrzenie, sympatia dla ludzi oraz niebanalne myślenie o świecie pomagają mu, już na początku pobytu na Ziemi, uratować rozpadające się małżeństwo.

dystrybucja
Kino Świat
studio
Beres i Baron Media Production
tytuł oryg.
Anioł w Krakowie
inne tytuły
An Angel in Kraków Miedzynarodowe
więcej
Zdjęcia do filmu realizowano w Krakowie (Polska).
Ośmioletni Kamil Bera, grający w filmie Karola, sam wymyślał niektóre mówione przez siebie kwestie podczas kręcenia scen, jak np. "kratka mówi do kratki..." czy "gulgocząca gula pyta guli..." teksty te chłopiec wymyślał spontanicznie, podczas kręcenia ujęć.
Okres zdjęciowy: maj - sierpień 2001.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych