PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34112}
6,6 10 940
ocen
6,6 10 1 10940
6,6 5
ocen krytyków
Anioł w Krakowie
powrót do forum filmu Anioł w Krakowie

Komedia?!

ocenił(a) film na 9

Kto na tej świetnej stronie <filmweb.pl fan>
OTAGOWAŁ TAKI FILM JAKO KOMEDIE?!
Ludzie to że jest tam kilka scen powodujących UŚMIECH (nie śmiech!) nie znaczy że to komedia.

modrzew94

Najgorsze jest to, że dystrybutor tak uważa i na festiwalu w Gdyni ten film dostał nagrodę dla najlepszego filmu komediowego. lól.

modrzew94

Ale w sumie do jakiego innego gatunku można to przypisać? Tylko do komedii... chociaż to i tak jest strasznie bezpostaciowe.

ocenił(a) film na 9
DiDayeN

A koniec? Zrsztą cały film skłania do refleksji.
Ale scena "chcesz w ryja?" jest komediowo mistrzowska ;p

modrzew94

Jak dla mnie to zbyt częsty i na siłę użyty zwrot. Jak się wsypie do herbaty 10 łyżeczek cukru to też się nie da wypić.
Jedyne refleksje do jakich mnie skłonił to miarowość festiwalu w Gdyni kwalifikacji Jury.

DiDayeN

Według mnie sceny z "chcesz w ryja ?!" są genialne, ale zgadzam się z wyższymi opiniami, film nie jest komedią,; ma kilka śmiesznych sytuacji, jak choćby wyżej wymieniony, ale film tak na prawdę jest wspaniałym dramatem z wypełniony magią i wrażliwością.

ocenił(a) film na 8
ostronos

W pełni się z Tobą zgadzam. Dodałbym że mimo wszystko jest to film, który ma w sobie sporo optymizmu.

użytkownik usunięty
modrzew94

Ależ komedia nie jest używana tylko w znaczeniu potocznym - śmiesznego filmu. Komedia to przeciwieństwo tragedii, jeszcze według podziału antycznego - i według niego Anioł w Krakowie tragedią na pewno nie jest, tu się chyba zgodzimy? ;) A poza tym istnieje przecież bardzo interesujący gatunek filmowy - komediodramat - który chyba wszystkich pogodzi. Należą zresztą do niego bardzo ciekawe dzieła filmowe, by wspomnieć tylko Foresta Gumpa i American Beauty. Pozdrawiam! ;)

użytkownik usunięty

chcesz w ryja?!

ocenił(a) film na 6
modrzew94

Czeskie komedie też są nieśmieszne, ale są pogodne. Uważam, że film jest utrzymany w takim właśnie klimacie

ocenił(a) film na 7
modrzew94

Tak, 'chcesz w ryja' mnie powaliło. Film, oprócz tego wątku, i może paru scen z początku mało śmieszny, aczkolwiek magiczny,

closedinanoldmovie

Co za bzdurna dyskusja-bez sensu jest się zastanawianie,czy to komedia czy nie.Oczywiście są tam elementy humorystyczne i rzadko kiedy w polskim kinie tak udane.Dyskutujecie o rodzaju tego filmu? Czy może jakieś przemyślenia by się tutaj przydały? ale gdzie tam! Jeden pajac pisze do drugiego,że mu da w ryja! Wszędzie ta sama hołota...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones