Film

1997 1 godz. 52 min.
7,1 7 569
ocen
7,1 10 7569
3 999
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":2}
{"id":"508","linkUrl":"/film/Anna+Karenina-1997-508","alt":"Anna Karenina","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/05/08/508/7301330.2.jpg"}
Zamężna Anna angażuje się w romans z młodym hrabią. Ich związek wywołuje skandal wśród rosyjskiej arystokracji. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Ekranizacja najsławniejszej powieści rosyjskiego pisarza Lwa Tołstoja pod takim samym tytułem. Poznajemy w niej główną bohaterkę Annę Kareninę, żonę starszego, prowadzącego spokojny i stabilny tryb życia urzędnika, który jednak emocjonalnie nie dorasta swej żonie do pięt. Dla niego najważniejsze są pozory składnego życia małżeńskiego iEkranizacja najsławniejszej powieści rosyjskiego pisarza Lwa Tołstoja pod takim samym tytułem. Poznajemy w niej główną bohaterkę Annę Kareninę, żonę starszego, prowadzącego spokojny i stabilny tryb życia urzędnika, który jednak emocjonalnie nie dorasta swej żonie do pięt. Dla niego najważniejsze są pozory składnego życia małżeńskiego i jak najlepsza pozycja społeczna , a zachcianki żony typu- miłość, namiętność, bezpieczeństwo i porozumienie dusz są mu obce. Jedyną pociechą w tym nudnym życiu jest dla Anny jej mały synek, z którym spędza najpiękniejsze chwile. Pewnego dnia spotyka ona na stacji kolejowej młodego oficera, któremu i ona wpada w oko. Szybko nawiązują gorący i szalenie namiętny romans. Niestety, Anna jest mężatką, a Wroński wolnym strzelcem, dlatego to ona musi wyrzec się wszystkiego- męża, dobrej opinii, wstępu na salony, a przede wszystkim- własnego syna, wychowywanego odtąd w duchu nienawiści do matki. Wydaje się że Wroński jest w stanie wynagrodzić jej tą bolesną stratę, ale i on nie pozostaje wobec Anny zupełnie szczery. Dramat Anny, kobiety zbyt wrażliwej, by móc znosić takie cierpienia znajduje swój finał na peronie kolejowym, tam, gdzie poznała swojego kochanka i obietnicę innego życia.

na podstawie
Lew Tołstoj "Anna Karenina" (powieść)
dystrybucja
IMP
studio
Icon Entertainment International / Studio Trite / Warner Bros.
data produkcji
1997
tytuł oryg.
Anna Karenina
inne tytuły
Leo Tolstoy's Anna Karenina (pełny tytuł) Wielka Brytania (pełny tytuł) USA
Leo Tolstoy's Anna Karenina (pełny tytuł) Wielka Brytania (pełny tytuł) USA
Anna Karenina (pełny tytuł) Wielka Brytania (pełny tytuł) USA
Więcej...
Akcja filmu toczy się w latach 1880-1882, tymczasem pod koniec filmu Wroński wyrusza na wojnę turecko-rosyjską, która toczyła się w latach 1877-1878.
W scenie, kiedy Wroński pokazany jest przed domem Kareninów krótko po śmierci Anny, można dostrzec na ulicy laternię z czasów sowieckich.
Zdjęcia do filmu kręcono w Moskwie i Petersburgu (Rosja).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych