Mia Kirshner 

7,2
1 496 ocen gry aktorskiej
Mia Kirshner
Mia Kirshner urodziła się 25 stycznia 1975 roku w Toronto (Kanada). Jej ojciec jest dziennikarzem "The Canadian Jewish News", a matka, z pochodzenia Bułgarka, nauczycielką. Mia od dziecka marzyła o karierze aktorki. Gdy miała 14 lat matka zaprowadziła ją na casting do serialu "Dracula: The Series". Mia otrzymała rolę. Na wielkim ekranie zadebiutowała w dramacie obyczajowym "Dziewczyny cadillaca". Uznanie krytyków zdobyła dzięki roli prostytutki Benity w filmie "Love & Human Remains". W 1995 roku wyjechała do USA. Pierwszą rolę w Stanach otrzymała w produkcji telewizyjnej "Córeczka Johnny'ego". Potem zagrała m.in. w "Morderstwie pierwszego stopnia" i "Harfie traw". Popularność zdobyła dopiero po roli w obrazie "Kruk 2: Miasto Aniołów". Propozycji nie brakowało, pojawiła się w "Miejskim obłędzie" i "Annie Kareninie". Po udziale w młodzieżowej komedii "To nie jest kolejna komedia dla kretynów" postanowiła na jakiś czas wrócić do rodzinnego kraju, gdzie zagrała w romansie "Century Hotel" i serialu "Jezioro wilków". Później wystąpiła w produkcji "Słowo na L" i kryminale "Czarna Dalia" Briana De Palmy, który mimo wysokiego budżetu nie okazał się wielkim przebojem. W kolejnych latach Mia zagrała m.in. w horrorze "30 dni mroku: Czas ciemności", serialu "Defiance" czy romansie "Love, Lights, Hanukkah!". 
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 25 stycznia 1975

miejsce urodzenia: Toronto, Kanada

wzrost: 165 cm

Wystąpiła w następujących teledyskach:
- 1996 r. - "Atom Bomb" - Fluke;
- 2002 r. - "Tainted Love" - Marilyn Manson.
Jest wnuczką ofiar Holocaustu. Jej tata Sheldon, który jest dziennikarzem The Canadian Jewish News urodził się w 1946 roku, na terenie niemieckiego obozu przesiedleńczego. Jej mama Etti, była bułgarskim uchodźcą. Mii rodzice spotkali się w Izraelu.
Była jedną z kandydatek do roli Jennie w filmie "Dzieciaki", którą ostatecznie zagrała Chloë Sevigny.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

nieziemska uroda, skrzyżowanie drapieżności z łagodnością :)

Mia Kirshner grała Isobel Flemming w serialu "Pamiętniki Wampirów". Mógbły ktoś dodać do filmografii ?

Kiedy mówi zapłakana ze chciałaby aby któryś facet po stosunku nasrał jej na klatkę piersiową była komiczna że zawsze ta kwestie przewijam. Dobra rola w Przyjaciółce na śmierć i życie która zapamiętana została na długo i parę innych ról też miała godnych obejrzenia np. Czarna dalia.

ATOM no w Słowo na L wyglada mega, sama słodycz .Jak by była z czekolady to bym umarł na cukrzyce :D

Jako Amanda, matka Spocka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones