Danny Huston I

Daniel Sallis Huston

6,9
11 979 ocen gry aktorskiej
Danny Huston I
Danny Huston (ur. 14 maja 1962 r.) jest amerykańskim aktorem i reżyserem.

Huston urodził się w Rzymie we Włoszech. Jest synem legendarnego reżysera Johna Hustona, przyrodnim bratem aktorki Anjelicii Huston i scenarzysty Tony'ego Hustona oraz wnukiem nagrodzonego Oscarem aktora Waltera Hustona. Jego matka, Zoe Sallis, również była aktorką. Jego rodzice nigdy się nie pobrali.

W 1988, jego ojciec, John Huston wyprodukował pierwszy film Danny'ego, oparty na książce Thorntona Wildera 'Theophilus North'. Od 1995 roku, czyli od czasu wielkiego sukcesu filmu "Zostawić Las Vegas", Danny wystąpił w ponad 20 produkcjach, zagrał m.in. główną rolę w "Silver City", z Chrisem Cooperem, Richardem Dreyfussem, Marią Bello, Timem Rothem i Daryl Hannah. Huston wcielił się także w postać Orsona Wellesa w "Fade to Black".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 14 maja 1962

miejsce urodzenia: Rzym, Włochy

wzrost: 187 cm

Satelita
Zdobył Satelita, 4 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie żonaty: 1. Virginia Madsen (02.10.1989 - 1992, rozwód); 2. Katie Jane Evans (2001 - 2008, jej śmierć), córka Stella (ur. 2002)
Jest synem reżysera Johna Hustona i aktorki Zoe Sallis.
Ma przyrodnie rodzeństwo: siostry Anjelicę i Allegrę oraz brata Tony'ego.
Wnuk aktora Waltera Hustona.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

jak dla mnie uderzające podobieństwo do aktora grającego Lelanda Palmera w Twin Peaks ;)

Tylko czemu gra w gniotach???

Moim zdaniem spóźnił się, bo powinien zagrać już w drugim sezonie AHS w roli Dr Arthura Ardena. James Cromwell spisał się świetnie, ale chodzi mi tu głównie o uderzające podobieństwo Hustona do Ariberta Heima, który był chyba pierwowzorem dla powstania postaci Dr Ardena - ukrywającego się zbrodniarza wojennego i...

Filmografia pana Huston powinna być uzupełniona o serial American Horror Story: Sabat, gdzie gra seryjnego mordercę - Axeman'a (Człowieka z siekierą). Plus polecam obejrzeć, chociażby dla jego roli, w której spisuje się świetnie, jak zawsze z resztą :)

j,w.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones