PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=249289}
7,3 184 209
ocen
7,3 10 1 184209
6,7 18
ocen krytyków
Apocalypto
powrót do forum filmu Apocalypto

Oj coś Mel Gibson bardzo mocno podpadł Hollywood i może chyba zapomnieć już o nagrodach od Akademii..Nie dać tu nominacji chociażby za charakteryzację, to naprawdę dziwne..

ocenił(a) film na 5
TomasT

Sam oceniłeś ten film na 7. Czy każdy film z taką oceną powinien być nominowany do Oskara?

Tataaleksandrykatarzyny

Przepraszam, ale dziwnie zabrzmiała Twoja wypowiedź;). Często nominację w kategoriach technicznych dostają obrazy o średniej poniżej 6 na filmwebie. Filmweb nie jest ciałem doradczym Akademii Filmowej;). Tu każdy ocenia subiektywnie film. Ja 5 daję za mój odbiór muzyki, efektów specjalnych i innych technicznych rzeczy, drugie 5 za moje odczucia co do wartości artystycznej obrazu. Ten film zdecydowanie zasługiwał na nominację za charakteryzację bo była po prostu świetna. Są też obrazy jak np Aviator, gdzie tu na filmwebie mają bardzo niską ocenę, a zebrały nominacje w najwazniejszych kategoriach.

ocenił(a) film na 9
TomasT

może powodem braku nominacji do Oscara było to iż Mel często wygłasza hmm nieprzychylne komentarze pod adresem Żydów no a jak wiadomo światem filmowym(i nie tylko tym)rządzą środowiska Żydowskie.tak samo jak większość aktorów w Hollywood to Żydz(bądż osoby pochodzenia Żydowskiego)i.coż zrobić-taki los.wg mnie nominacja-choćby za charakteryzację się całkowicie należała.

TomasT

Nie mogło być nominacji do Oscara bo te przyznaje się filmom angielskojęzycznym a w filmie mówią po indiańsku.

Elf_Noldor

To ja o czymś nie wiem:). Nie słyszałem aby Oscary były zależne od języka występującego w filmie (poza jedną kategorią). Myślałem, że jednym kryterium dopuszczającym udział filmu w oscarowej gali jest jego wyświetlanie w USA.

TomasT

nie jednym a jedynym* przepr za błąd

Elf_Noldor

Język nie ma nic do rzeczy, tak naprawdę film jest produkcji wyłącznie Amerykańska. Ale to już nawet nie o to chodzi. Film może być nominowany do Oscara, będąc nie po angielsku. Wystarczy że był chociaż raz puszczany w głównym kinie w LA. Np. w tym roku nominowany został za charakteryzację skandynawski "Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął" ;)

ocenił(a) film na 9
TomasT

Gdyby zrobił film o holokauście oscara i globy miałby w kieszeni jak nic. No, ale nie zrobił...

TomasT

No przecież ma nominacje z charakteryzacja oraz dźwięk i montaż dźwięku ;)

http://www.filmweb.pl/Apocalypto/awards

filmowy_laufer

Tak to prawda, ten temat jest stary, gdy go pisałem nie było ich na filmwebie.

TomasT

Dosyć dziwne bo w 2015 roku już raczej były nominacje powypisywane.

filmowy_laufer

Nie były i sam się zdziwiłem- stąd mój komentarz. Pojawiły się one dość niedawno i nawet chciałem odpisać na ten post oraz wytłumaczyć, że film jednak ma nominacje, tylko nie było one opisane na Filmwebie. Także mój błąd.
P.S. Plus jest tego taki, że jednak szanowni członkowie Akademii Filmowej mieli podobne zdanie co do tego filmu większośc osób na forum (przynajmniej jeśli chodzi o warstwę techniczną).

TomasT

jak większośc osób na tym forum*

TomasT

No możliwe.

Nie zgłębiałem się w forum, jakie zdanie mają?

filmowy_laufer

Takie jak widać wyżej, że technicznie film wygląda świetnie. Zresztą jak wszystkie filmy Gibsona.

TomasT

Co prawda to prawda, mogli by chociaż dorzucić jeszcze nominację za zdjęcia i montaż.

ocenił(a) film na 8
filmowy_laufer

Apocalypto miał nominację za montaż, poza tym za dźwięk i charakteryzację.

mak65

Miał za montaż dźwięku, a nie za montaż zdjęć.

ocenił(a) film na 8
filmowy_laufer

Faktycznie.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10

Gibson podpadł Akademii no bo i podpadł całemu Hollywood. Nie produkuje u nich i kontestuje ich postępowania po całości, delikatnie mówiąc. On wierzy w Boga a oni czynią zło i "bawią" się dziećmi jakby Jego nie było.

ocenił(a) film na 10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones