PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=549085}
6,6 112 328
ocen
6,6 10 1 112328
5,6 25
ocen krytyków
Aquaman
powrót do forum filmu Aquaman

Może to kwestia mojego nastawienia, bo wiedziałam na co idę, wiedziałam, że będą walki, wybuchy i multum efektów. Nie oczekiwałam nic ponad "miarę". I przyjemnie się zaskoczyłam. Historia była oryginalna, a bohaterowie dali się lubić. Nawet Orm, którego w pewnym momencie zrobiło mi się żal. Podwodny świat był przepiękny. Często łapałam się na chęci zatrzymania filmu żeby móc się napatrzeć na krajobraz. Cóż, niestety nie w kinie takie luksusy. :)
Wiadomo, pewnie było parę nieścisłości czy błędów logicznych, ale osobiście w trakcie oglądania zupełnie nad tym nie myślałam (no dobra, może raz, na samym początku jak ojciec znalazł Atlanne i zostawił trójząb wbity w telewizor :D). Fabuła, efekty i muzyka zbyt mnie wciągnęły.
Co do muzyki, była idealna. Atlantyda w latach świetności czy Arthur trzymający trójząb to tylko przykłady momentów kiedy muzyka ściskała mnie za serce. Dumna i majestatyczna.
Główny bohater z wyglądu gość, którego nikt nie chciałby spotkać w nocy, idąc ciemną ulicą, a w środku kochany i pomocny. Scena z baru "rybeńko możemy selfie?" - złoto. Obawiałam się, że Mera będzie jedną z tych dziewczyn w filmach, które są stylizowane na takie samodzielne i twarde, a trzeba je ratować, bo robią głupoty. A tu miłe zaskoczenie, ona mu tyłek ratowała. :D
O efektach nawet nie mam co napisać, bo były po prostu perfekcyjne. Różnorodności i kolorów (no może nie w otchłani) nie brakowało. Po prostu 10/10.
Wiadomo, nie trzeba długo główkować żeby domyślić się pewnych rzeczy np. tego, że Arthur i tak zdobędzie trójząb albo tego, że matka wcale nie umarła, ale sam sposób 'dojścia' do tych scen nie był takie przewidywalny (zagadka z królem i butelką) czy świat w jądrze ziemi.
Naprawdę polecam się wybrać (jeśli jeszcze u kogoś grają), ale raczej w 3D niż 2D. Po za tym oczekiwania warto dostosować do gatunku filmowego. Zastanów się czy lubisz takie kino, żeby potem nie żałować.

Sandrax123

"(no dobra, może raz, na samym początku jak ojciec znalazł Atlanne i zostawił trójząb wbity w telewizor :D)" - może po prostu był dla niego (i w ogóle dla jakiegokolwiek człowieka żyjącego na powierzchni) za ciężki? Myślę, że to by było dobre wytłumaczenie :-) Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 10
asiunia1989a

W sumie brzmi sensownie, ale bardziej mi chodziło ogólnie o całą sytuację. Ona zaczęła go dusić, a on nawet jej nie pilnował, nie zadzwonił na policję czy pogotowie i zostawił jej broń obok bez nadzoru. :D

Sandrax123

Tak, to typowe w tego typu filmach ;-) Ale dzięki takiemu zachowaniu mamy Aquamana, bo w innym przypadku Atlanna raczej trafiłaby do szpitala psychiatrycznego opowiadając o tym, że jest podwodną królową marzącą o zjednoczeniu obu światów za pomocą legendarnego wielkiego złotego widelca ;-)

ocenił(a) film na 10
asiunia1989a

Nie no wiadomo, ale mógł jej chociaż pilnować dla realizmu :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones