PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=856063}

Armagedon

Armageddon Time
6,2 1 521
ocen
6,2 10 1 1521
6,5 20
ocen krytyków
Armagedon
powrót do forum filmu Armagedon

Sam film to oczywiście wariant 154 dojrzewania, zdobywania doświadczeń i wspomnień z dzieciństwa któregoś z kolei reżyserów. Mamy dobrze oddane lata 80-te, problemy wczesnego nastolatka, tło społeczne i rasowe. Ale najistotniejsza jest relacja dziadek - wnuczek. To właśnie są te chwile autentycznej bliskości, słuchania i zrozumienia. To są rozmowy i słowa, które mogą stanowić drogowskaz i zapadają na całe życie. I tylko z tego powodu zapamiętam ten film.

ocenił(a) film na 5
Agatonik

No nie wiem na co jest położony akcent: na rozmowy z dziadkiem czy na to jak autor filmu dowiadywał się o łapówkach na przyjęcie do prestiżowej szkoły, które dziadek pokrył ze swoich oszczędności.

Mimo niespójności i niejasności co jest prawdą a co konfabulacją czy marzeniami ten film jednak rzeczywiście bardzo dobrze pokazuje tło społeczne "maszyny" nepotyzmu Nowego Jorku.

Ja w ogóle zostałem zaskoczony szczerością, z jaką autor filmu opisał swoją diagnozę bycia "powolnym" (powolny jako eufemizm dla niedorozwiniętego). Większość takich "nepo babies" nie chce rozmawiać o początkach swoich karier.

ocenił(a) film na 7
Wujek_Sylwek

Opisujesz jakiś aspekt filmu, który dla mnie nie ma kompletnie żadnego znaczenia.

ocenił(a) film na 5
Agatonik

E tam, też chciałabyś mieć dziadka, który chodził w kapeluszu po domu? Dla mnie to jasne, że to wyimaginowana postać, ktoś kto istniał fizycznie ale był zupełnie inny w rzeczywistości niż w pamięci autora.

Na początku chciałem zwracać uwagę na jakieś szczegóły, które pozwalały by odróżnić sceny realistyczne od marzeń chłopaka. Ale gdzieś w jednej trzeciej filmu zdałem sobie sprawę, że nie warto, że ten film to taka przypadkowa mielonka na sprzedaż dla widowni festiwalowych.

Agatonik

Czy film ma narratora?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones