PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611477}

Armia Frankensteina

Frankenstein's Army
5,1 1 557
ocen
5,1 10 1 1557
Armia Frankensteina
powrót do forum filmu Armia Frankensteina

Zacznijmy więc od początku. Co myśli sobie przyszły widz napotykając w sieci na tytuł "Frankenstein Army"? Ja oprócz "wow, wow" miałem w głowie "return to the castle of wolfenstein". Bardzo się nie pomyliłem. Czego spodziewałeś się rozpoczynając seans? Promiennego romansu rodem z sagi o jałowym "Zmierzchu"? Mocnego thrilleru pełnego napięcia i zwrotów akcji dorównującego klasykom jak "milczenie owiec"? Może filmowej metafory w stylu "Świętej góry"? Chyba nie rodzinnej komedii?
Frankenstein Army jest dokładnie tym co obiecuje nam tytuł filmu - luźny, abstrakcyjny, groteskowy i umiarkowanie mocny. Pomysł jest bardziej odważny niż orginalny, ale realizacja choć amatorska to jednak bardzo poprawna. Nawet stylówka a'la paradokument, za którą nie przepadam, jakoś tu pasowała. Z jednej strony żywa kamera urealniała bajeczkę, z drugiej zaś rosyjsko akcentowany angielski pogłębiał groteskowość obrazu. Film nie jest bezbłędny, ale podobał mi się bardziej niż zeszłoroczne, oczekiwane, profesjonalne, dużo bardziej kasowe 'iron sky.'
Jak najbardziej polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones