PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=137747}

Bękarty wojny

Inglourious Basterds
8,0 591 455
ocen
8,0 10 1 591455
8,6 53
oceny krytyków
Bękarty wojny
powrót do forum filmu Bękarty wojny

Dla niektórych to może będzie pytanie "Czy można zgwałcić prostytutkę? <he he he>" no ale ja serio pytam:
Znacie jakiś żydów-aktorów, piosenkarzy którzy byli by naturalnymi blondynami/blondynkami ?

ocenił(a) film na 9
jantar20123

*to może będzie pytanie z cyklu...

Ekhem. Wkradł się chochlik drukarski.

ocenił(a) film na 10
jantar20123

Oczywiście że tak, zapewne chodzi Ci o Shoshanne.
Żydzi mają zazwyczaj ciemne włosy ale są wyjątki. Mam kolegę w klasie którego cała rodzina jest pochodzenia żydowskiego i ma brązowe włosy.

BumBumSabotage

Wybaczcie, ze nie pamietam jak wygladala w poczatkowych scenach z mlodosci, ale mimo wszelkich realiow drugowojennych, byc moze mieli juz wtedy farbe do wlosow :PPP to by sie nawet przydalo, gdy czlowiek sie ukrywa i zmienia tozsamosc

ocenił(a) film na 9
maxplastic

Była blondynką już w 1941.
A jakoś powątpiewam aby ukrywając się po piwnicach miała czas na przefarbowanie włosów :P

Swoją drogą ciekawe gdyż dla nazistów błękitnoocy blondyni i blondynki byli uważani za "wartościowo rasowych"- również wśród słowian.

ocenił(a) film na 9
jantar20123

Ech, nie ma co się w tym filmie takich błędów rzeczowych doszukiwać, bo można by znaleźć ich multum! Przecież nie o to w nim chodziło, aby ukazać ówczesne (czy jakiekolwiek) realne realia. Dla mnie jest to po prostu film w klimatach WW2.
Jeżeli by się już czepiać jakiś reżyserskich błędów, to z takich merytorycznych było niewiele. Np. mnie trochę zastanawia dlaczego Łowca Żydów z taką nienawiścią zabił tę podwójną-agentkę aktorkę, mimo, że i tak wcześniej układał już w głowie plan "ugodowego" zakończenia wojny.
No i takie drobnostki w realizacji typu obrócona w "złą" stronę głowa naszej martwej żydówki-blondynki w tym ujęciu z góry. W poprzednim ujęciu miałem nieodparte wrażenie, że ten ostatni ruch wykonuje w stronę Zollera. ;P

jantar20123

Ja jestem takim przypadkiem.Jestem naturalną blondynką i mam nazwisko i pochodzenie żydowskie na wpół.

ocenił(a) film na 10
jantar20123

Jestem Polakiem a jestem czarny

ocenił(a) film na 9
ram

Poprawka: Jesteś afro polakiem. he he he

ocenił(a) film na 8
jantar20123

Żydzi też zdarzają się rudzi i to wcale nie rzadko! Radziłbym jednak nie używać słowa żyd! Na tym forum wszystkie posty ze słowem żyd są kasowane .Na przykład za uwagę że przemysł filmowy należy do żydów (przecież prawda).Należałoby zastąpić słowo żyd jakimś zastępczym jak np. afroamerykanin itp. Ciekawe kiedy skasują to ? pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
jantar20123

Genetyka. Samo żydostwo dziedziczy się po matce. Zatem po prostu ktoś z jej przodków (babcia, dziadek?) mógł nie być "classic" żydem, a jasnowłosym frankiem i akurat krzyżówka genetyczna wypadła na tą osobę pod kątem włosów. :)

pozdr.

ocenił(a) film na 9
jantar20123

Doda jest przecież blondynką.

jantar20123

Melanie jest zydowka, wiec masz odpowiedz.

ocenił(a) film na 10
jantar20123

mam sporo znajomych z Izraela i niektórzy z nich są blondynami/blondynkami;) najczęściej są Ci, których przodkowie pochodzili z Rosji ;)

siberian_tiger

Serio? A widzieliście kiedyś kogoś, komu utną rękę a on będzie żył jeszcze z godzinę i nawet zdąży być dowieziony potem do szpitala? ( Kill Bill)
Tarantino, to Tarantino. On uwielbia nonsensy. Może to po prsotu było zamierzone.

ocenił(a) film na 9
Ashen

Też tak przypuszczałem.


ocenił(a) film na 9
jantar20123

Scarlett Johansson twierdzi ze jest żydówką.

ocenił(a) film na 10
jantar20123

a czy Shosanna (sorry, jak coś źle napiszę) na pewno była naturalna? wydawało mi się, że na początku, jako nastolatka miała ciemne włosy, a przefarbowanie ich - zwłaszcza na "nieżydowski", jasny kolor byłoby wcale niegłupim kamuflażem...

ocenił(a) film na 9
Lucy_in_the_Sky_with_Dia

Miała jasne włosy już w tej piwnicy na początku, tylko że postrzępione i nie zadbane (w sumie logiczne) ale właśnie jej blond tak mi zapadł w pamięci.

BTW Rozdział Pierwszy- a przede wszystkim cała wizyta Landy 3mała za mordę.

ocenił(a) film na 8
Lucy_in_the_Sky_with_Dia

miała czarne włosy jak spierdalała na początku... A zresztą... CO ZA
POJEBANY TEMAT DO CHUJA PANA?

użytkownik usunięty
Bloody_Hell

Włosy miała blond od samego początku tylko że były ubrudzone w końcu leżeli na pod deskami starej chaty dało się zauważyć że była cała ubrudzona :P (*nie chce używać przekleństw).

ocenił(a) film na 9
jantar20123

Banda rasistów muszę wam to przyznać. To tak samo jakby stwierdzić, że wszyscy chrześcijanie są rudzi, a każdy muzułmanin to Arab.

jantar20123

wygląda to tak jakby większość wiedziała tyle o Żydach ile w filmach lub kawałach
Żydzi to nie jest rasa - to "wspólnota pochodzenia", ich tożsamością jest religia i kultura żydowska
wywodzą się od Semitów ale część tej wpólnoty stanowią również np. Falasze (czarni Żydzi)na których natrafiono około 1768 w Etiopii, co ciekawe z jednej strony współwyznawcy nie chcieli ich przyjąć ze względu na kolor skóry, z drugiej misjonarze chcrześcijańscy koniecznie chcieli ich nawrócić, a z trzeciej za sąsiadów mieli muzułmanów, Izrael w latach 70 potwierdził ich przynależność do narodu żydowskiego

Nie wyszyscy Żydzi byli ortodoksyjni, ich włóczęga po Europie czy po krajach muzułmańskich spowodowała że zawierali małżeństwa z innymi, stąd cześć innych genów, z drugiej strony znając ludzka genetykę i to co potrafi napsocić nie należy się dziwić że rodzi się blond/rudy Semita skoro może urodzić się blond/rudy Afrykańczyk, jest to rzadkość, ale w zamkniętej grupie taki gen przez wieki może się utrwalić...

co do ras - przez wieki naukowcy homo sapiens sobie szaleli do woli w tej dziedzinie,faktem jest że człowiek potrzebuje klasyfikować dla uproszczenia choćby opisania osoby, ale kombinacja poprawności politycznej i opisania tego co widzisz wychodzi idiotycznie...

Kiedyś moja siostra skomentowała scenę z filmu gdy świadek opisywał osobę która go napadła - że był to afroamerykanin, stwierdziła że ona by miała problem w takiej sytuacji i podziwia tego człowieka za tak precyzyjne określenie, z pierwszej chwili się zdziwiłem - ale mi wyjaśniła - ona zobaczyła człowieka o ciemnym kolorze skóry, ale nie wie czy jest to afrykanin, afroamerykanin, euroafrykanin a może azjoafrykanin - podając afroamerykanin wprowadziła by w błąd policję bo by sugerowała że jest to Amerykanin a może był to Etiopczyk, który nie może być afroamerykaninem skoro jest afrykańczykiem

kolor skóry jest tylko kolorem skóry, naukowcy sami wycofują się z klasyfikacji rasowej ludzi, owszem te tysiace lat miały wpływ również na inne cechy ludzi w zależności od miejsca gdzie żyli ale to ciągle ci sami ludzie

ocenił(a) film na 7
thengel

jezu:D po pierwsze to religia Felaszów, jaką jest mozaizm jest tylko odłamem uznawanym jako odłam judaizmu tylko przez chrześcijaństwo, judaizm nie uznaje tego odłamu i dla nich wyznawcy tej religii nie są Żydami. To raz. A po drugie to co to za argument "z drugiej strony znając ludzka genetykę i to co potrafi napsocić ..."?! W ogóle nie będę tego komentować, bo oczywistym jest, ze może się urodzić blond/rudy Semita jak to wspominasz, ale nie ma to najmniejszego związku z pochodzeniem etnicznym, przecież to jest tak śmieszne, ze aż szkoda komentować:D A geny nie przekazują się z takim opóźnieniem, więc nie może stać się tak, że w rodzinie pojawia się gen blond włosów i parę wieków później ni stąd ni zowąd rodzi się blond dziecko, gdzie przodkowie parę pokoleń w tył byli brunetami:D

"wygląda to tak jakby większość wiedziała tyle o Żydach ile w filmach lub kawałach "

jantar20123

Bar Rafaeli

ocenił(a) film na 10
jantar20123

Ina sprawa 44 rok Niemcy maja wypowiedzianą wojnę z Włochami a oni za Włochów się podają trochę bezsensu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones