PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106288}

Babie lato

Babí léto
3 033
chce zobaczyć
Babie lato
powrót do forum filmu Babie lato

Dziadek u schyłku życia nie potrafi zrezygnować z życia fantasty i utracjusza. Rozdaje bezsensownie duże sumy na prawo i lewo, w czym widzi sens swojego życia. Jego żona, kobieta praktyczna i oszczędzająca musi znosić coraz bardziej kosztowne defraudacje małżonka wspólnych pieniędzy. W końcu stary malwersant idiotycznie traci ostatnie pieniądze na pogrzeb...

ocenił(a) film na 10

Tak? To ciekawe. Bo dla mnie ten film to cudowna opowieść o tym, że życie jest piękne jeśli potrafi się z niego korzystać, że nie warto się spinać, bo jego urok jest ulotny a szkoda go tracić. No ale masz rację: powinien siedzieć i moczyć nogi, a na urlop jechać najwyżej do Urli (o przepraszam, do Hradec Kralove) żeby na starość odłożyć. Ten film jest właśnie po to, żebyś się zastanowił czy tak warto. Przynajmniej ja tak to widzę. Jeden z moich ukochanych.

użytkownik usunięty
bartunioW

Jeśli nie zauważyłeś/łaś jest to opinia dot. bohatera, a nie filmu. Zbyt wziąłeś/łaś to do siebie. Film bardzo mi się podobał, a bohater filmu bardzo dobrze zagrał żałosnego pozera i frajera ;p

ocenił(a) film na 10

Oczywiście że zauważyłem i podtrzymuję to co napisałem. To nie jest pozerstwo w wykonaniu głównego bohatera: to Jego życie, życie prawdziwe. To co piszesz jest oceną prezentowanej w filmie postawy jako negatywnej i żałosnej. A dla mnie ona po prostu żałosna nie jest. Nie widzę w niej też nic z frajerstwa - mówiąc szczerze, mam nadzieję, że właśnie tak będę spędzał starość, w przeciwieństwie do większości moich rodaków, którzy uważają, że należy zbożnie siedzieć na kanapce i martwić się głównie o świeże dostawy pigułek.

użytkownik usunięty
bartunioW

Mówiąc bez ogródek bohater filmu jest dużo bardziej uciążliwy i problematyczny, wręcz aspołeczny, nieodpowiedzialny i nieprzewidywalny, chociaż nie jest alkoholikiem i debilem. Powiem więcej, rodzina/żona oddała by takiego człowieka do domu opieki. Lepiej więc siedzieć spokojnie na tyłku i kontrolować swoje poczynania we własnym domu/otoczeniu, niż zostać ubezwłasnowolnionym pośród ludzi ze starczym uwiądem. Uważam że zbyt emocjonalnie podchodzisz do tematu, chyba nie ma nic gorszego niż być starym, a na dodatek głupcem. Niemniej jak pisałem, film mi się podobał ponieważ wzbudził emocje. Współczułem autentycznie głupocie bohatera i jego łatwowiernej żonie ;p

ocenił(a) film na 10

Ja podchodzę emocjonalnie? Proszę Cię. To nie ja określam innych (choćby to był bohater filmu) mianem "pozera i frajera". Być może nie wiesz jaka jest geneza słowa "frajer" to warto sprawdzić.

ocenił(a) film na 5
bartunioW

Warto też sprawdzić inne słowa, np. upierdliwość.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones