PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=563444}
6,3 10 235
ocen
6,3 10 1 10235
6,0 2
oceny krytyków
Babycall
powrót do forum filmu Babycall

Z góry przestrzegam, że w poniższej wypowiedzi mogę delikatnie spojlerować, więc jak nie widziałeś - nie czytaj. Otóż obraz Påla Sletaune'a to w dużej mierze powtórka z rozrywki - ten sam schemat "rozszczepionej osobowości" (psychotycznej, ja ja !) dostaliśmy w jego wcześniejszym "Naboer" (występuje tutaj zresztą znany z tamtego obrazu Kristoffer Joner), a zmiany są, rzekłbym, czysto kosmetyczne. Bohaterka Rapace od początku budzi nieufność swym zachowaniem i już po upływie dosłownie kilku pierwszych minut można domyśleć się dalszego przebiegu akcji i rozwiązania całej "wielkiej tajemnicy". Tym samym przez cały seans nie uświadczy się ni grama napięcia, bo czym się tu przejmować, skoro wszystko z góry ustalone. Nie pomagają również domorośli krytycy (mam na myśli głównie Gazetę Wyborczą i siedzące tam zakompleksione niedorobki), którzy stwierdzeniami typu: "gdyby nakręcił to wczesny Polański" całkowicie niweczą szanse filmu, na to, że zdoła zaskakiwać. Warto jednak zaznaczyć, że gwiazdka "Millenium" wypada tu całkiem korzystnie i pokazuje się ze zgoła zupełnie innej strony niż w kryminalnym cyklu. Ją bez wątpienia zobaczymy jeszcze nie raz, pan Sletaune tymczasem niech zmieni płytę, bo zaczyna przynudzać.

ocenił(a) film na 3
Caligula

No w porównaniu do roli z Millenium"to wypadła bardzo słabo,taki na maksa minimalizm,który jest typowy dla europejskiego kina.Mi osobiście ten film odbił się czkawką co jak co mozna psioczyc nieraz na kino amerykańskie ale gdy sie oglada takie produkcje i im podobne to naprawde ciesze sie,że istnieje cos takiego jak Hollywood i chwała za to!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones