Maciej Dejczer 

6,3
773 oceny pracy reżysera
Maciej Dejczer
Maciej Dejczer jest absolwentem filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego (1976) i reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego (1984).
Jego studencka etiuda "Chłopcy" została uznana za najlepszy dokument na Festiwalu Szkół Filmowych w Monachium w 1983 r., dyplomowy obraz "Dzieci śmieci" nakręcony dla telewizji, uhonorowano na tym samym festiwalu w 1987 r. nagrodą dla najlepszego filmu fabularnego.
Był asystentem Krzysztofa Kieślowskiego przy filmie "Bez końca".
Jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej jako zdobywca Felixa za "300 mil do nieba" - debiut fabularny, który uznano za najlepszy młody film europejski 1989 r.
Film "300 mil do nieba" został wyróżniony wielokrotnie m. in. Nagrodą Młodej Publiczności na MFF w Cannes, nagrodą za debiut na FPFF w Gdyni.
Maciej Dejczer zrealizował wiele spektakli dla Teatru Telewizji m. in.: "Roberto Zucco" i "Złoty chłopak", a także wyreżyserował m.in. "Repetycje" z "Pięknych dwudziestoletnich" wg Marka Hłaski w Teatrze Wybrzeże w Sopocie.
Jest również autorem teledysków.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 15 lipca 1953

miejsce urodzenia: Gdańsk, Polska

Feniks (do 1996)
Zdobył Feniks (do 1996), 4 inne nagrody oraz 5 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Monika Kwiatkowska (2006 - 2013, rozwód), syn Maciej (ur. 2006)
W 1999 r. otrzymał na 8 Festiwalu Polskich WideoKlipów "Yach Film '99" nagrodę "Srebrny Yach" (II nagroda) dla najlepszego wideoklipu za teledysk "W niewielu słowach" Budki Suflera.
W 1977 r. ukończył studia na wydziale filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego, a w 1984 r. na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (Polska).
Jest realizatorem teledysków wykonawców takich jak: Nation, Kayah, Bajm, R. Rynkowski, Budka Suflera i inni.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Jeszcze nigdy nie zaniżyłem komuś oceny na filmwebie za poglądy czy życie prywatne, ale dla tego pana zrobię wyjątek. Sąd jak zwykle wykazał się wrażliwością i rozwagą ameby - 6 miesięcy ograniczenia wolności (nie pozbawienia) za 7 lat znęcania się nad kobietą.

 • Udało mu się nakręcić niemalże arcydzieło pt. 'Bandyta', co wróżyło mu niesamowitą karierę jeśli chodzi i ambitniejsze kino, ale później poszedł inną drogą. Szkoda.

 • Czy ewidentny FILM , który ktoś opatrzył etykietą "Teatr Telewizji " nie może być prezentowany na Filmwebie ?
  A jest to fenomenalna obserwacja polskiego społeczeństwa po przemianie ustrojowej , ukazująca jego zalety oraz przywary , wywołująca uśmiech , ale i niepokój.
  Przecież -"Tacy jesteśmy". Dla mnie... więcej

  4
  • Brawo za 300 mil do nieba, Bandytę czy pierwszego Oficera, ale na tym koniec. Dziś Dejczer najlepiej czuje się chyba w produkcjach dla kur domowych...Misja Afganistan jest produkcją strasznie niestrawną, dziwne że Canal + mu zaufało.

   2
   • Proszę o dodanie do filmografii etiudy "Wyjście" z 1983 roku. https://ninateka.pl/film/wyjscie-maciej-dejczer?fbclid=IwAR1WuyVHZkeZOdsDq1rd0-b xnTGALDUFLbsvDeEzmEhvxRyQ5IY7i_okB2A&fbclid=IwAR1WuyVHZkeZOdsDq1rd0-bxnTGALDUFLb svDeEzmEhvxRyQ5IY7i_okB2A