PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=510}

Batman i Robin

Batman & Robin
4,8 64 768
ocen
4,8 10 1 64768
2,8 18
ocen krytyków
Batman i Robin
powrót do forum filmu Batman i Robin

Pominając kaszanowość filmu.
Dlaczego Nigtwing nazywany jest Robinem? I dlaczego film nosi tytul "Batman i Robin", skoro nie występuje w nim Robin, tylko Nigtwing?

Xerxo

Ty tak poważnie...?

Ten strój niby przypomina strój Nightwing'a (nie licząc peleryny) ale Dick przyjął to imię dopiero gdy odszedł od Batman'a. No niby powinien być "Nightwing" ale jak "dynamiczny duet" to zawsze nasuwa się "Batman i Robin" a nie "Batman i Nightwing". Strój Robina pewnie wydał się twórcą zbyt kiczowaty, jak na pełny ekran, więc wzięli strój Nightwing'a. Przecież w rzeczywistości "Robin" i "Nightwing" to jedna osoba, więc nie wiem co to za stwierdzenie "Dlaczego Nigtwing nazywany jest Robinem?"...

ocenił(a) film na 1
andrzej_goscicki

strój mógł się im wydawać zbyt kiczowaty ale tak czy siak film był gniotem

andrzej_goscicki

Wiem ze to ta sama osoba, choć nie koniecznie bo było trzech Robinów i conajnmniej dwóch Nightwingów, Chodzi mi o konsekwencję. Skoro nazywają film batman i robin, to zupelnie niepotrzebnie daja mu strój nigtwinga.Czytalem komiksy, wiem ze Robuin zostal Nightwinga gdy wydoroślal, duetem nie byli,ale czesto współpracowali. Robin byl dzieciakiem, a w tym filmie to dorosly facet. Powiedzmy sobie szczerze. Nie wyszlo im to i tyle.

Xerxo

Rozumiem, rozumiem.

Po prostu dziwi mnie to stwierdzenie (już przeze mnie wspomniane). Tak jak pisałem strój Robina wydawał się pewnie dziecinny. Taki kolorowy i cukierkowy kostium dla "Cudownego Chłopca", nienadający się do "poważnego" filmu. Wtedy pewnie nie mieli pomysłu, jak dzisiaj (pewnie widziałeś Robina z gry komputerowej "Batman: Arkham City").

Ja powiem szczerze: film oglądałem ostatnio, jak miałem jakieś 5 lat, więc nie potrafię go teraz ocenić :). Jednak strój Robina to taki szczegół, że raczej nie warto sobie tym głowy zawracać. Nazywa się Robin i jest Robinem. A to jak wygląda kostium, ma raczej małe znaczenie i nie decyduje o tym, kim jest.

BTW: No niby było trzech Robinów, ale nie zapominajmy że tutaj mamy czas, w którym jest dopiero jeden, bo Dick Grayson, czyli pierwszy Robin ;).

PS: Nie cierpię kiedy nie przychodzą mi powiadomienia!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones