Solidna produkcja, szczególnie scenografia zasługuje na aplauz. Nicholson całkiem dobrze odegrał swoją rolę, pojawia się tylko pytanie czy lepiej od Jokera Nolanowego, otóż nie, powiem więcej, Nolan bije na głowę produkcję Tima Burtona pod praktycznie każdym względem. Rozumiem różnicę jaka dzieli te dwa filmy wiekowo i muszę przyznać, że jak na tamte czasy Tim Burton stworzył kawałek całkiem solidnego kina. 7/10
Przede wszystkim nie porównywałbym tego Batmana z produkcjami Nolana. Są to filmy w odmiennych konwencjach, na co innego postawił Tim Burton a na co innego Nolan. U Burtona widać klimat komiksu, postaci są groteskowe. Nolan natomiast postawił na "realizm" jeśli można tak to ująć, jego Batmany to filmy akcji, thrillery psychologiczne i swego rodzaju moralitety. Jak dla mnie oba fenomenalne!! Pozdrawiam:-)
Fakt, jak najbardziej nie ma co porównywać. Chciałem jednak zaznaczyć to, że bardziej jednak podobała mi się Nolanowa wizja batmana a Tim Burton stworzył dobre kino w charakterystycznym dla siebie stylu (nawet gdzieniegdzie słychać było podobny motyw podkładu dźwiękowego jaki był chociażby w "Beetle Juice".