FILM

Batman

1989
7,3 188 963
oceny
7,3 10 1 188963
18 777
chce zobaczyć
8,0 22
oceny krytyków
{"rate":8.04545,"count":22}
{"type":"film","id":1024,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Batman-1989-1024/tv","text":"W TV"}]}
Batman
powrót do forum filmu Batman
  • RaceyPL ocenił(a) ten film na: 7

Byłbym skłonny wystawić 9, ale ktoś mi może wytłumaczyć dlaczego Batman w tym filmie zabija?

• RaceyPL Z tego samego powodu, dla którego:
    - Jokerowi nadano tożsamość,
    - Joker zabił rodziców Bruce'a,
    - o Waynie nikt nie słyszał (niby wydaje imprezę, na której zbiera się cała śmietanka miasta, ale jak trzeba się o nim czegoś dowiedzieć, to nikt o nim nic nie wie),
    - Jim Gordon waży chyba z 200 kg,
    - Harvey Dent jest czarny.

Mówiąc delikatnie, komiksy Burtonowi nie przeszkadzały.

Evangarden No dobra, ale jednak na niezabijaniu opiera się cała postać Batmana, a kolor skóry Denta to dość poboczna sprawa.

• RaceyPL Między innymi z tego powodu czasami zastanawiam się, czy Burton w ogóle słyszał, że istnieją jakieś komiksy o Batmanie.

• jestemtwoimojcem ocenił(a) ten film na: 10

Evangarden słyszał. Wtedy był wielkim fanem komiksu " zabójczy żart "

• Rozgdz ocenił(a) ten film na: 10

RaceyPL W filmach Burtona przecież postać Batmana w ogóle się na tym nie opiera...
    W komiksach tez bym zresztą nie powiedział.

• panna_x_filmweb ocenił(a) ten film na: 5

RaceyPL w innych też, np w Powrocie Batmana albo w Batman: Początek. taką widać reżyserzy mieli wizję.

• Damiano_88 ocenił(a) ten film na: 6

panna_x_filmweb Nie oglądałaś uważnie Batman nie zabija Ras Al - Ghula sam przecież coś w stylu
    "Nie zabijecie ale też nie uratuje "

• Damiano_88 ocenił(a) ten film na: 6

Damiano_88 * mówi

Damiano_88 oglądałam uważnie- zabił np armię rhas'a na początku w tej świątyni, chyba nie sądzisz że przeżyli wybuch- jedni może tak, jeśli uciekli, inni nie.

• Krzys11991 ocenił(a) ten film na: 7

RaceyPL KAŻDY filmowy Batman zabija (może z wyjątkiem Adama Westa), także nie jest to nic wyjątkowego ;)

Krzys11991 a w Batman i Robin? ;)

panna_x_filmweb Batman z tego filmu to ten sam Batman co w filmach Burtona (w sensie, że to oficjalna kontynuacja, a nie inna wersja tej postaci) :)

Krzys11991 ale chodzi mi o to, że w tym filmie tez chyba nikogo nie zabił? nawet zamrożeni policjanci ożyli żeby uniknąć ofiar w scenariuszu ;)

panna_x_filmweb Jeżeli tak stawiasz sprawę to w dwóch ostatnich częściach trylogii Nolana też nikogo nie zabił :). Ale mi chodziło raczej o to, że każda filmowa inkarnacja Batmana przynajmniej raz kiedyś kogoś zabiła.

Krzys11991 chyba w ostatniej części nie, nawet powiedział tak do Seliny kiedy walczyli z napastnikami żeby nikogo nie zabić. :)
    w Mrocznym Rycerzu zabił Denta, co prawda aby uratować dziecko.

RaceyPL w sumie czemu to budzi takie kontrowersje?
    jakoś metody Brudnego Harry'ego nikomu nie przeszkadzały, jest lubianą postacią przez widzów, a jak przychodzi do Batmana to nagle ocenia się go jakimiś innymi kryteriami moralności.
    spider-man też zabijał i jakoś nie widziałam tylu tematów temu poświęconych na jego forach.

panna_x_filmweb Dlatego że Batman po prostu nie zabija. Nie oceniam tego czy do dobrze czy źle, tylko to że film nie trzyma się pierwowzoru w tak zasadniczej kwestii.

RaceyPL filmy z Batmanem w ogóle nie trzymają się pierwowzoru, czemu tylko ta kwestia Ci przeszkadza a inne nie? Z Jokera Burton zrobił gangstera, Strach na Wróble u Nolana to zwykły gość z workiem na głowie, w komiksie nie ma Vicky Vale ani Chase Meridian...

panna_x_filmweb Akurat Vicki Vale była w komiksach które kiedyś wychodziły w Polsce. Ale czy to postać która była wcześniej, czy pojawiła się w komiksach dzięki filmowi Burtona - tego nie wiem .
    I Strach na Wróble to był tam zwykły gość z workiem na głowie...

RaceyPL Bo jest pełen mroku :)