PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=540909}
5,9 75 471
ocen
5,9 10 1 75471
4,2 11
ocen krytyków
Battleship: Bitwa o Ziemię
powrót do forum filmu Battleship: Bitwa o Ziemię

Film, w mojej opinii, zasłużył na taką ocenę jedynie za efekty specjalne i rolę Liama Nessona. Reszta to jakaś pomyłka. Zwłaszcza jeśli chodzi o logikę scenariusza, a na tym punkcie jestem trochę uczulony. Ni należę oczywiście do osób, które chciałyby 100% realizmu w filmie, zwłaszcza Sci-Fi, ale jak widzę taki brak logiki to aż się śmieję sam do siebie.

To co mnie najbardziej raziło:
Pojazdy latające bez powierzchni nośnych, żadnych. Jak to mogło latać? (Chociaż to można na siłę obronić jakimś nieznanym na ziemi rodzajem napędu antygrawitacyjnego, etc.).
Jeżeli obcy chcieli zniszczyć okręt to dlaczego w salwie wystrzeliwali po 3 pociski, a nie kilkaset, jak w przypadku pierwszego zatopionego?
Hopper i Nagata wspinają się po niemal pionowym, gładkim pokładzie tonącego okrętu. Jak? Mają magnesy w podeszwach butów?

Jeżeli ktoś lubi dobre efekty to może sobie obejrzeć w niedzielne popołudnie. Nudzić się nie będzie.

ocenił(a) film na 3
1mixer1

człowieku ty nie szukaj w filmie aby był realny bo to żałosne.Jaki film by nie był to sam w sobie jest fikcją no chyba że jest na faktach autentycznych no ale tam też jest gdzieniegdzie fikcja.Mi by się ten film nawet w niedzielne popołudnie nudził ;)

ocenił(a) film na 4
Kareivis

"Nie należę oczywiście do osób, które chciałyby 100% realizmu w filmie". Fikcja fikcją, ale chodzenie po pionowych gładkich ścianach do mnie nie przemawia. A mogłoby przemawiać, gdybym wiedział dlaczego jest to możliwe.

W filmie jestem w stanie zaakceptować naprawdę duże odstępstwa od realizmu, ale jeśli to trzyma się kupy. Jeśli pokażesz mi w filmie człowieka, który potrafi biegać z prędkością 100km/h to nazwę to bzdurą, ale jak nazwiesz go superbohaterem/mutantem/cyborgiem/etc. to łyknę to bez mrugnięcia okiem.

Dostrzegasz różnicę?

ocenił(a) film na 3
1mixer1

Dostrzegam ;)

1mixer1

Bo okręty klasy Alegih Burke mają specjalną powierzchnię antypoślizgową ?
Początkowo wybudowane były z myślą o Północnym Atlantyku. A tam często lód się pojawia. A dzięki takiemu pokryciu się nie utrzymuje i marynarze nie wypadają za burtę.
Dwa idą pionowo po lotnisku helikoptera. A ta wykładzina pomaga w utrzymaniu helikoptera i go zabezpieczeniu.

ocenił(a) film na 8
1mixer1

Jeśli twoim zdaniem film jest beznadziejny bo ma „zero logiki” a to „zero logiki” polega głównie na tym, że ich statki są „dziwnie” zbudowane to lepiej nie oglądaj tak „skomplikowanych” filmów ..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones