PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=544183}

Bez litości

I Spit on Your Grave
6,6 51 158
ocen
6,6 10 1 51158
5,6 5
ocen krytyków
Bez litości
powrót do forum filmu Bez litości

Rozumiem. Jest taka część publiczności, której patrzenie na ten film sprawia satysfakcję. Ja do niej nie należę. Nie mnie to oceniać. Są tacy, którzy wiele niesprawiedliwości w życiu doznali; są też tacy, którzy fantazjują o byciu twardzielem, bo ktoś kiedyś w trzeciej klasie zdjął im majtki
przy dziewczynach. Nie chcę oceniać ludzi. Ale nóż mi się w kieszeni otwiera, kiedy widzę, że jakaś p.zda morduje ptaki w imię jakiejś prymitywnej zagwozdki wycelowanej w jeszcze prymitywniejszego gościa, którego tak naprawdę nie chce niczego uczyć, tylko zatłuc jak najbrutalniejszym
sposobem. Cóż za uświęcenie honoru ludzkiego gatunku.
(Tak, bohaterka miała cały miesiąc na znalezienie dwóch martwych ptaków w lesie. Prawdopodobieństwo znalezienia martwego dzięcioła krasnogłowego w USA jest porównywalne z prawdopodobieństwem znalezienia martwej zmierzchnicy trupiej główki w Polsce. Banda
scenarzystów-prostaków powinna użyć jakiegoś innego symbolu, np. czerwonego kamienia, lub nie wiem, brokuła.)
Pewnie ze świecą trzeba by było szukać człowieka, który nie miałby w życiu choćby chwili, w której odczuwał potrzebę zemsty. Rozumiem i znam na własnej skórze, jak ważnym elementem przebaczenia - sobie lub drugiej osobie - może ona być (osoby nie rozumiejące tego zdania
proszę o nierozgrzebywanie tematu - dopóki nie zechcą pogadać o tym w 4 oczy przy jakimkolwiek trunku oprócz słodkiego wina, w towarzystwie 8 kotów, w moim mieszkaniu, dokąd serdecznie zapraszam). W dużej mierze podzielam pogląd, iż osoby, które dokonały rzeczy opisanej w
filmie, nie zasługują na życie wśród innych. Nie wierzę aż tak bardzo w resocjalizację. Ale to, co naprawdę wyprowadziło mnie z równowagi, to uśmiech głównej bohaterki, kiedy już skończyła swoją, jakże zasłużoną rzeź. Miesiąc to długi okres czasu na myślenie. Opowiedzmy tę historię,
powiedzmy, Malali Yousafzai. Miałem przyjaciela (teraz mieszkamy daleko od siebie), który w wieku 8 lat został zgwałcony przez pieprzonego pedofila, wracając zimą ze szkoły. Wiem, że w tym temacie - niezależnie od jakości zemsty lub zadośćuczynienia - nie istnieje coś takiego, jak
triumf. Stąd film jest dla mnie g.wnem. I strzelba w d.pę scenarzystom za płytką symbolikę i pomiatanie tak ważnym tematem. I boję się żyć wśród ludzi, których ten film energetyzuje. Przepraszam za język.

evannell

Nie bij...ale o co chodzi z tymi ptakami? Jesteś ekologiem, ornitologiem czy hobbystą? Zaintrygowało mnie to, bo jako kompletna ptasia ignorantka rozróżniam co najwyżej wróbla od bociana...

Lili89

Przepraszam, byłem świeżo po filmie, i jakoś mnie to zabijanie ptaków, uświęcone naszą wyższością ponad innymi rasami, zdenerwowało. Wiesz, tu zgwałcona brutalnie kobieta używa martwych ptaków jako psychologicznej gry - ma to podsycić atmosferę. A ja w tym momencie widzę po prostu mordowanie ptaków i używanie ich jako narzędzi - takich samych narzędzi, jakim była ona w momencie, kiedy grupka psychopatów chciała sobie ulżyć. I jakoś obraziłem się na twórców za to. Dziś jednak czuję się o wiele lepiej ;)

evannell

W sumie to co napisałeś powyżej ma sens... ale weź pod uwagę, że (raczej) osoba, która przeszła to co ta dziewczyna racjonalnie nie myśli, a już na pewno nie myśli o ochronie ptaków...ona się tak zafiksowała na tą zemstę, że pewnie nawet niemowlaka by wykorzystała gdyby to miało jej w czymś pomóc.

użytkownik usunięty
evannell

O lol, martwy ptak dużo bardziej istotny, niż brutalny gwałt na niewinnej kobiecie. I jeszcze ta opowiastka o zaproszeniu na picie przy kotach, oby tylko nie słodkie wino......... Mam nadzieję, że jesteś po prostu marnym trollem, bo jeśli Ty tak na serio, to szczerze współczuję.

Być może jestem marnym trollem. Ale skoro nie lubię wywoływać tanich kłótni i obrzucać ludzi g.wnem z byle powodu, to chyba jednak trochę się pomyliłeś z oceną mnie, bo o to chyba chodzi w tej dyscyplinie. Reszta to chyba różnice w postrzeganiu rzeczywistości, a one czynią świat bardziej różnorodnym, więc nie ma powodu do uniesień. Za szczere współczucie serdecznie dziękuję - może kiedyś się przyda.

evannell

A ja ze swoją dziecięcą naiwnością spytam... A może to były sztuczne ptaki?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones