PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=149266}

Biała Masajka

Die Weisse Massai
6,7 19 827
ocen
6,7 10 1 19827
4,5 2
oceny krytyków
Biała Masajka
powrót do forum filmu Biała Masajka

Co dalej?

ocenił(a) film na 8

Wiadomo co się później działo? Jestem bardzo ciekawa jak się ta historia zakończyła. Jak dawno temu to się wydarzyło? Czy jeśli nie ona sama to jej córka odwiedziła kiedykolwiek ojca? Czy nie miała pretensji do matki?

ocenił(a) film na 7
m_a_c_88

Ja osobiście jestem bardzo zawiedziona zakończeniem. Kiedy obejrzałam film od razu sama wymyśliłam inne wyjście z sytuacji niż ucieczka. I jeszcze zabrała mu dziecko. A gdy wyjeżdżała widać było, że on ją kocha. Przynajmniej ja to widziałam. Dlatego też na pewno, pozwolił jej wyjechać. Strasznie mi go żal...

m_a_c_88

Prawdziwa historia miała miejsce w roku 1986.
A jeżeli chodzi o powieść to powstały dwie kontynuacje (książkowe oczywiście): "Żegnaj Afryko. Dalsze losy Białej Masajki" oraz "Moja wielka afrykańska miłość. Biała Masajka wraca do Barsaloi".

m_a_c_88

http://pl.shvoong.com/books/1777034-%C5%BCegnaj-afryko/ pod tym linkiem można przeczytać co pisarka opisuje właśnie w tej kontynuacji książkowej pt "Żegnaj Afryko". W tych paru zdaniach dowiesz się jakie były jej dalsze losy;)

ocenił(a) film na 5
m_a_c_88

Swoje dalsze losy opisała w dwóch anstępnych książkach. Pierwsza traktuje o jej powrocie do rzecyzwistości w Szwarcarii, o dostosowywaniu się do eropejskiego stylu życia, nowym związku i dorastaniu córki. Druga o dalszym życiu + nowy związek + wyprawa do Afryki na Kilimandżaro min oraz do wioski Lketingi (bo tak ma naprawdę na imię ten Masaj). Opisuje spotkanie z nim, jego nową rodzinę i zmiany, które zastała w wiosce. Obie książki lekko nudnawe tak naprawdę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones