PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=13}

Big Lebowski

The Big Lebowski
7,4 154 632
oceny
7,4 10 1 154632
8,0 41
ocen krytyków
Big Lebowski
powrót do forum filmu Big Lebowski

Genialny!

użytkownik usunięty

Nie wiem jakim ćwierć-mózgiem trzeba być aby nie zrozumieć wielkiego przekazu tego wspaniałego arcydzieła kinematografii !

Przecież w tym filmie jest wszystko, wspaniała historia, przeplatana namiętnym romansem, a wszystko w kanwie filozoficznych pytań o sens bytu. (Oczywiście w filmie nie brakuje też wartkiej akcji, ciętych ripost)

Naprawdę, tylko plebs oceni film mniej niż 10/10! Ja jako człowiek wykształcony w dziedzinach sztuki, oczytany i na poziomie, powiem, że dałbym mu nawet 100 punktów na 10, gdyby to tylko było możliwe!

No po prostu arcydzieło!

ocenił(a) film na 4

Utknelam na 68 minucie i zastanawiam sie czy w ogole ogladac dalej?narazie daje 3/10. Bylo pare smiesznych scen, i to w sumie tyle.
Ponadto strasznie mnie irytuje akcent glownego bohatera- chociaz wiem ze zamierzony, zeby uzyskac efekt Dude z przedmiescia, ale juz po prostu nie moge tego strawic. (ogladam w oryginale).

ocenił(a) film na 9
lonely_stoner

Może lepiej zajmij się wypiekaniem ciast.

ocenił(a) film na 5

To przykre,że wszystkich którzy oceniają film inaczej niż Ty nazywasz plebsem. Widzę,że przebywamy na bardzo niskim poziomie dyskusji.I chyba nie pomoże tutaj nawet Twoje doświadczenie i wykształcenie w dziedzinach sztuki i jakże zapewne rozległego oczytania. Cóż zawszę pozostaję nadzieja,że to prostu sarkazm z Twojej strony.

Pozdrawiam
Pan Plebs.

użytkownik usunięty
Errol_

Człowieku! "pozostaje nadzieja, że to po prostu sarkazm" ? Przecież jak w mordę jeża, to jest sarkazm!
Jedyna fajna scena w filmie, to gdy facet rozmawia przez telefon i robi jakąś notatkę w notesie, a Big Lebowski ją potem odczytuje.. :)

ocenił(a) film na 5

No to kamień z serca ;p teraz ja za to wyszedłem na głąba,który faktycznie nie wyłapał subtelnego sarkazmu ukrytego w poprzedniej wypowiedzi :>

ocenił(a) film na 8

widze że uważnie oglądałeś film, Big Lebowski to ten bogaty Lebowski, Lebowski który jest głownym bohaterem filmu to Dude

ocenił(a) film na 9

Polecam kac wawa,będzie łatwiej.

ocenił(a) film na 5

No i po co sie przyznałeś?! ;)

ocenił(a) film na 3

Dokładnie, tak samo myślę.
Na filmie uśmiechnęłam się raz
"Czy to byli faszysci? Nie, to byli nihilisci. Powiedzieli, ze w nic nie wierza" :D

ocenił(a) film na 10

A ja ten film po prostu lubię. Może przez sentyment do czasu wchodzenia w dorosłość gdy go pierwszy raz widziałem albo moje ćwierć mózgu tak zdominowało nieużywane 3/4 - nie wiem. Ale oglądając go n-ty raz każdorazowo doskonale się bawię. Lubię kręgle i dobrze zriobioną mieszankę wódki, mleka i likieru kawowego z dodatkiem lodu w szklance old fashion. Rozśmiesza mnie do łez scena gdy Dude gasi skręta piwem - kto walczy z nałogiem w rozpędzonym aucie choć raz musiał przeżyć podobną historię. Że nudny? Moja córka trafiła ostatnio na bonda i powiedziała "tata nudy, nic się nie dzieje", za to z pełnym zainteresowaniem połyka ciekawskiego dżordża. Tak więc myślę, że kwestia gustu. Bez sarkazmu i ironii ;)

Fakt, ten film jest rewelacyjny i przez wielu po prostu niedoceniony. Jest w nim specyficzne poczucie humoru, które nie każdy potrafi zrozumieć. Mi najbardziej utkwiła w pamięci scena rozsypywania prochów, miażdżąca po prostu :D

ocenił(a) film na 9
remi1982

Dokładnie, scena z prochami, po prostu arcydzieło...

ocenił(a) film na 8

Mnie ogólnie rozwalał Goodman i jego podejście do kręgli
Dude: Przyjedź do mnie natychmiast!
Goodman: Jest Szabas, nie ma mowy!
D: Bo inaczej nici z rozgrywek.
G: ... już jadę :D

to samo po śmierci Buscemiego : "Chodźmy na kręgle." :D Nie będę nikogo krytykować komu humor w tym filmie nie przypadł do gustu, powiem tylko: nie wiecie co tracicie. Bo jak już się wejdzie w klimat to jest to naprawdę COŚ!

ocenił(a) film na 9

ZGADZAM SIĘ CO DO OCENY FILMU- a w mózgach raczej mają ćwieć-funciaka z serem-to dlatego że jest system metryczny;D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones