Odtwórz Zwiastun nr 1 1:08

Zobacz Big Lebowski zwiastun

Film

The Big Lebowski

1998 1 godz. 57 min.
7,5 138 002
oceny
7,5 10 138002
40 185
chce zobaczyć
8,2 21
ocen krytyków
{"rate":8.190476,"count":21}
{"id":"13","linkUrl":"/film/Big+Lebowski-1998-13","alt":"Big Lebowski","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/00/13/13/7118523.2.jpg"}
Jeffrey Lebowski postanawia odnaleźć swojego bogatego imiennika w celu uzyskania rekompensaty za zniszczony przez włamywaczy dywan.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Big Lebowski
Big Lebowski (1998) Zwiastun nr 1 1:08
Big Lebowski | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 | 1998 | Film Historia Jeffa Lebowskiego, który padł ofiarą fatalnej pomyłki. Dwóch zbirów włamuje się do mieszkania zasiedziałego w latach 70-tych, zblazowanego, bezrobotnego Jeffa Lebowskiego, każącego się nazywać The Dude, w głębokim przekonaniu, że napadają na Jeffa Lebowskiego, milionera z Pasadeny. Ofiara pomyłki odwiedza bogatego imiennika w celu otrzymania rekompensaty za zniszczony (obsikany przez włamywaczy) dywan. The Dude oraz jego kumpel, Walter, nie dostają perskiego dywanu, po który przyszli, za to wplątują się w Coenowską czarną komedię pomyłek, wymuszeń, moralnego zdegenerowania, fałszerstw, seksu i narkotyków.
7 wspaniałych 31 komentarzy
Sceny pożyczone z innych filmów

Historia Jeffa Lebowskiego, który padł ofiarą fatalnej pomyłki. Dwóch zbirów włamuje się do mieszkania zasiedziałego w latach 70-tych, zblazowanego, bezrobotnego Jeffa Lebowskiego, każącego się nazywać The Dude, w głębokim przekonaniu, że napadają na Jeffa Lebowskiego, milionera z Pasadeny. Ofiara pomyłki odwiedza bogatego imiennika wHistoria Jeffa Lebowskiego, który padł ofiarą fatalnej pomyłki. Dwóch zbirów włamuje się do mieszkania zasiedziałego w latach 70-tych, zblazowanego, bezrobotnego Jeffa Lebowskiego, każącego się nazywać The Dude, w głębokim przekonaniu, że napadają na Jeffa Lebowskiego, milionera z Pasadeny. Ofiara pomyłki odwiedza bogatego imiennika w celu otrzymania rekompensaty za zniszczony (obsikany przez włamywaczy) dywan. The Dude oraz jego kumpel, Walter, nie dostają perskiego dywanu, po który przyszli, za to wplątują się w Coenowską czarną komedię pomyłek, wymuszeń, moralnego zdegenerowania, fałszerstw, seksu i narkotyków.

boxoffice
$46 725 222 na świecie
$18 034 458 w USA
$28 690 764 poza USA
budżet
$15 000 000
dystrybucja
studio
PolyGram Filmed Entertainment / Working Title Films
data produkcji
1998
tytuł oryg.
The Big Lebowski
inne tytuły
Big Lebowski Polska
Więcej...
Rolę Bunny Lebowski miała początkowo zagrać Charlize Theron.
Postać Waltera Sobchaka była napisana specjalnie dla Johna Goodmana.
Dwukrotnie pojawia się w filmie para oprychów Jackie Treehorna - po raz pierwszy w początkowej scenie filmu, w mieszkaniu Kolesia, a następnie w posiadłości swojego szefa, kiedy odwiedza go główny bohater. Za każdym razem mają na sobie te same ubrania, tyle że się nimi w międzyczasie zamieniają.
Filmy o hippisach to rzadkość. A już film, w którym hippis odgrywa najważniejszą rolę, to zupełnie niewiarygodna sprawa. Jednak pewne znane w Hollywood rodzeństwo ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 67%
Test wiedzy

Kultowe filmy lat 90.

Sprawdź, co wiesz o "Pulp Fiction", "Kevinie samym w domu" i wielu innych niezapomnianych filmach z lat 90.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych