PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=13}

Big Lebowski

The Big Lebowski
7,4 154 626
ocen
7,4 10 1 154626
8,0 41
ocen krytyków
Big Lebowski
powrót do forum filmu Big Lebowski

Nie dałem rady obejrzeć tego do końca. Ani razu się na nim nie zaśmiałem. Absolutnie mnie nie wciągnął. I dodatkowo ta denerwująca do granic możliwości postać tego grubego towarzysza naszego "kolesia". Nie rozumiem tego filmu i nawet nie chcę krótko mówiąc beznadzieja. Jeśli kogoś ten film bawi to mu szczerze zazdroszczę. Masa wulgaryzmów które nie są ani śmieszne ani potrzebne. Strasznie mnie ten film zniesmaczył. Albo nie wiem może trzeba to oglądać pod wpływem alkoholu bądź innych środków odurzających. Nie wystawiam oceny temu czemuś bo chce jak najszybciej zapomnieć, że próbowałem to obejrzeć. Na trzeźwo nie polecam tego oglądać....

bzykus100

Film nie dla ciebie po prostu. Zdarza sie.

bzykus100

Oglądałem po 3 piwach i również nie "zczaiłem" tego filmu ;D ale nie wystawiłem mu oceny, ponieważ postanowiłem zrobić drugie podejście "na trzeźwo" ;) może wtedy załapię o co wgl. chodzi w tym filmie, skąd taka ocena, a także gdzie jest ten świetny humor ;) Póki co odczucia mam podobne do Twoich, może prócz tej masy wulgaryzmów, bo akurat to mnie wgl. nie raziło. Na razie jestem zawiedziony ale do oglądania na trzeźwo oceny nie wystawiam.

ocenił(a) film na 8
bzykus100

Niezależnie, czy jesteś "sieriozny" czy kpiarski, zastanów się - używasz bezprawnie symbolu osadzonego w tradycji narodowej. Ja takim purystą politycznym nie jestem, ale wielu ludzi możesz urazić.

jak45

Że co ? Niby czemu może się ktoś poczuć urażony? Chyba tym, że ktoś w tym kraju jeszcze utożsamia się z barwami narodowymi. Mam wilki szacunek dla ludzi walczących za nasz kraj w 1944 roku. Dlatego mam taki avatar. To się powinno gloryfikować, że ktoś w ogóle jeszcze wie czym była Polska Walcząca. Rozumiem jak bym miał swastykę albo sierp czy młot.

ocenił(a) film na 8
bzykus100

To, że utożsamiasz się z PW, nie ma znaczenia dla zastrzeżonych znaków i symboli - to sprawa stricte prawna. Ja doceniam m.in. Czerwony Krzyż, ale przybranie tego znaku byłoby bezprawne i mógłbym za to odpowiedzieć. A co powiesz na krzyż albo gwiazdę Dawida?

jak45

Ja Ci nic nie muszę mówić to twoja sprawa. Na moje na avatara możesz ustawić sobie nawet wizerunek Hitlera. Zwisa mi to i powiewa. Jeśli nie masz więcej pytań zakończmy te bezowocną dysputę.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
konrad7005

Trafiłeś jak kulą w płot! Aha - zgłaszam nadużycie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
konrad7005

zgadzam się w całej rozciągliwości

ocenił(a) film na 8
konrad7005

"Shut.the.f''ck.up Donny!"

ocenił(a) film na 9
bzykus100

Czasami jest tak ze do niektórych filmów trzeba dorosnąć. Np. gdybym obejrzał Big Lebowski w ieku 16 lat na 100% by mi się nie spodobał gdyż śmeiszyły mnie slapstickowe "dzieła" pokroju Straszny film czy Chłopaki nie płaczą gdzie nie trzeba doszukiwać się podtekstów a gagi są zrozumiałem dla wszystkich powyżej 12lat bez wzlędu na wykształcenie. Być mozę jeszcze dorośniesz do tego filmu tak jak dorasta się do afrykaśnkich win czy czytania wierszy. Pozdro

ocenił(a) film na 8
sergii

Zarekomendujesz jakieś afrykańskie wino? Wiersze czytam "od zawsze".
Pozdro

jak45

http://www.winowino.com/produkt,616,FLAGSTONE_NOON_GUN_CRAFTED.html?PHPSESSID=b7 971f14ce5a8bf41995fd75e2fbe19e

ocenił(a) film na 8
bzykus100

Dzięki!

ocenił(a) film na 10
sergii

A ja właśnie Lebowskiego obejrzałem w wieku 16 lat i właśnie od tego filmu zaczęła się moja fascynacja filmami braci C.

maciekges

A ja się zgadzam z paniami bzykus100 i MeyerLansky, kompletnie nie rozumiem twórczości braci Coen, ich filmy mnie zwyczajnie męczą i kompletnie nie śmieszą, czy na trzeźwo czy po alkoholu. Lubię kino rozrywkowe ale i kino ambitne, ich filmy nie należą do żadnego, w sumie to sam nie wiem do czego należą.

ocenił(a) film na 9
maciekges

Ja pierwszy raz na film natrafiłem w wieku lat 14, również bardzo mi się spodobał, choć przygodę z twórczością Braci Coen rozpocząłem od "Fargo".

ocenił(a) film na 5
sergii

Mam nadzieje ze dojrzejesz do etapu gdzie ten film uznasz za przeciętny tak jak wyrasta z przechwalania się swoją dojrzałością na internecie. Pozdro.

ocenił(a) film na 3
bzykus100

Miałem identycznie. Film dla mnie bardzo słaby...

ocenił(a) film na 7
bzykus100

No tak idioci tylko wulgaryzmy z filmu zrozumieli to pi*rdolą głupoty

kryszti

Nie wiem kogo nazywasz "idiotą" ale skoro sam tak piszesz to sam zapewne nim jesteś.

ocenił(a) film na 7
bzykus100

Tak jestem idiotą ale nie wiem co to ma do czegokolwiek, szkoda że większość ludzi wypiera się swojej głupoty co czyni ich jeszcze bardziej głupimi...

ocenił(a) film na 10
bzykus100

O filmie,czemu według ciebie jest słaby,nic nie napisałeś.Post bez sensu.Piel ogródek,a nie wylewaj prywatne żale na forum.Kakao też ci nie smakuje?Napiszesz o tym?"Nie dałem rady... ":D Kogo to obchodzi?

llama777

Nie chcesz nie czytaj , twój problem. Napisałem co mi na jeżyk przyszło i tyle. Dlaczego film jest słaby ?
-w ogóle nie śmieszny mimo że taki ma być
-masa bezsensownych nic nie wnoszących wulgaryzmów
-jeśli jest jakiś humor w tym filmie to jest on na żałosnym poziomie
-aktorsko na poziomie "Klanu" albo mody na sukces
-zdjęcia też takie se
-i cholernie nudny i niewciągający

bzykus100

W tym filmie bardziej chodzi o taki komediowo-psychodeliczny klimat . Mi podobał się sto razy bardziej niż jakieś American Pie czy inne tego typu komedie .Pozdro.

ocenił(a) film na 8
bzykus100

bo jesteś debilem dlatego lamusie

ocenił(a) film na 8
Marcel1916

Ale pojechałeś! Prawo Godwina się kłania.

jak45

On i tak nie rozumie co masz na myśli. Napisałeś mu coś tak bardzo abstrakcyjnego dla jego małego mózgu , że będzie się do końca życia zastanawiać o co mu chodzi.

Marcel1916

A Ty groźnym bachorem z gimnazjum.

ocenił(a) film na 8
bzykus100

Z awataru wygląda na porządnego dresiarza (trochę sprzeczność) - ma całkiem niezły zestaw filmów, w każdym razie nie debilny.

ocenił(a) film na 8
jak45

co ma sportowe ubranie do dresiarza? gimnazjum dobre chętnie pogadam na żywo ni będę spinał się na necie

ocenił(a) film na 8
Marcel1916

Każdy widzi, co mu się wydaje. Mam przepraszać?

ocenił(a) film na 9
bzykus100

Co za wspaniały festiwal niepofałdowanej kory mózgowej w tym poście i pod nim :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones