Film

Billboard

1998
1 godz. 35 min.
6,2 5 145
ocen
6,2 10 1 5145
1 268
chce zobaczyć
Pracownik agencji reklamowej szuka zaginionej rosyjskiej modelki. Wkrótce zostaje świadkiem morderstwa. Więcej Mniej
Billboard zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Bohater filmu to trzydziestoletni Kuba, pracownik jednej z agencji reklamowych. Prowadzi on normalne życie, wykonując sumiennie swoje obowiązki, aż do dnia, w którym wpada w pasmo niezrozumiałych i przerażających wydarzeń. Wszystko zaczyna się od zniknięcia rosyjskiej modelki Maszy, która wystąpiła na billboardzie reklamowym. Na polecenieBohater filmu to trzydziestoletni Kuba, pracownik jednej z agencji reklamowych. Prowadzi on normalne życie, wykonując sumiennie swoje obowiązki, aż do dnia, w którym wpada w pasmo niezrozumiałych i przerażających wydarzeń. Wszystko zaczyna się od zniknięcia rosyjskiej modelki Maszy, która wystąpiła na billboardzie reklamowym. Na polecenie szefa Kuba rozpoczyna poszukiwania zaginionej. Rozwiązanie tajemnicy okazuje się jednak śmiertelnie niebezpieczne. Kuba zostaje wplątany w brutalne morderstwo i staje się celem, na który poluje zorganizowany gang.

dystrybucja
Syrena EG
studio
Agencja Produkcji Filmowej / HBO Polska / Telewizja Polska / Więcej...
tytuł oryg.
Billboard
inne tytuły
Pod koniec filmu inspektor uderza Kubę w twarz, ten pada na ziemię, widzimy krew na jego twarzy. Chwilę później, gdy Kuba mówi: "Mało ci forsy, ja ci mogę dać", widzimy, że krew zniknęła.
Tania kładzie się spać u Kuby w koszuli z krótkim rękawem. Tymczasem w ujęciu, gdy wyciąga swój paralizator, widać, że ma na sobie sweter. Po chwili zaczyna gonić Kubę. Ma na sobie wtedy ponownie koszulę z krótkim rękawem.
W gabinecie dyrektora Kuba wstaje, by pozbierać rzeczy, które sekretarka niechcący zrzuciła na podłogę. Widać wtedy, że jego kurtka spada z krzesła na ziemię. Po chwili Kuba wraca na miejsce, a wtedy kurtka znajduje się z powrotem na krześle.
Zalążek kulis branży reklamowej mogliśmy obejrzeć już w produkcji "Dzieci i ryby" Jacka Bromskiego z 1996 r. Zadrzyński poszedł jednak o krok dalej i bezlitośnie obnażył realia kapitalizmu i kult pieniądza. Jeżeli ktoś z was jeszcze myśli, że kręcenie reklam to proces lekki, łatwy i przyjemny, po obejrzeniu filmu zmieni zdanie. To, co widać na ekranach telewizorów, bardzo często rodzi się w bólach. Dosłownie. więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych