PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=812549}
6,4 1 535
ocen
6,4 10 1 1535
Black 47
powrót do forum filmu Black 47

Irlandzki western

ocenił(a) film na 5

raczej nic specjalnego, kilka znanych twarzy w obsadzie, poziom telewizyjny, film do zapomnienia

mitrus80

Dla mnie zdecydowanie powyżej przeciętnej. Może dla ciebie po prostu za ciężki...

mitrus80

Irlandzki western? A może Polska z 19 wieku? Jeśli ktoś zna historię Irlandii pomiędzy 1840 i 50, raczej nie powinien się w ten sposób wypowiadać.

ocenił(a) film na 5
jazoo3

jestem niezmiernie ciekaw jak to wszystko wydedukowałeś... zakres mojej wiedzy na temat 19wiecznej Irlandii wielkiego głodu, i nader oczywistej podległości wobec Anglii nie ma tu nic do rzeczy, film jest dosyć przeciętny, spłaszczony do rozmiarów westernowej historyjki, analogicznie "jeśli ktoś obejrzał ten film raczej nie powinien się w ten sposób wypowiadać" niemniej serdecznie dziękuję za opinię i pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
mitrus80

Pozytywne zaskoczenie nie to co teraz wypuszcza Netflix.

ocenił(a) film na 9
mitrus80

Może masz rację. Mam inne zdanie. Ciężki film.

mitrus80

dzięki za oszczędzenie czasu

mitrus80

Trafna ocena. Temat oczywiście magaciekawy, dlatego liczyłem na więcej. A wyszła banalna, schematyczna opowiastka o dobrym bandycie. Frecheville gra jak kiedyś Marek Perepeczko w "Janosiku" - ten sam wyraz twrzy przez caly film.

silentviper

Proszę podaj mi film fabularny, który w równie realistyczny sposób pokazuje problem "Wielkiego Głodu" w Irlandii. Janosik jest luźną adaptacją życia Juraja Janosika, utrzymaną w komediowej konwencji. Więc porównanie go do bohatera tego filmu to jak trafienie kulą w płot. A niewzruszony, nie wyrażający emocji wyraz twarzy nie jest oznaką słabej gry aktorskiej tylko wynika z dużego bagażu ciężkich, nie do zniesienia dla większości ludzi doświadczeń jakie przypadły udziale głównemu bohaterowi.

bozi3

"Wielki Głód" w Irlandii rzeczywiście pokazany przednio, ale Black 47 to nie dokument, sama wierność faktom to za mało. Co do Janosika - porównywałem drewnianą grę aktorów, moim zdaniem zbieżną, różnice w konwencji filmów nie mają tu nic do rzeczy. "Nie wyrażający emocji wyraz twarzy" faktycznie może wynikać z traum odtwarzanej postaci, są jednak inne, ciekawsze możliwości ich ukazania niż udawanie Terminatora.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones