PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=847}

Blair Witch Project

The Blair Witch Project
6,3 124 356
ocen
6,3 10 1 124356
5,9 20
ocen krytyków
Blair Witch Project
powrót do forum filmu Blair Witch Project

Horrorów już trochę obejrzałam i zawsze było w nich dla mnie coś interesującego. Dla tego trudno było się powstrzymać, gdy usłyszałam o Blair Witch Project. Found footage jest tutaj naprawdę realistycznie przedstawiony. Człowiek naprawdę poczuł, jakby to wszystko wydarzyło się naprawdę. Ani jednego jumpscare'u- zamiast nich budowanie atmosfery do samego końca. Złota zasada- człowiek najbardziej boi się tego, czego nie widać- zrealizowana świetnie. Nie boję się upiorków wyskakujących na ekran- boję się tego właśnie filmu. Czy to faktycznie była wiedźma z Blair? A może pogłoski o mordercy były prawdziwe? Co działo się z nimi dalej? Jak wyglądał prześladowca? Co oznaczały symbole? Pole do własnych teorii, podoba mi się to. Widziałam osoby nazywające to amatorszczyzną- ktoś za bardzo przywyknął do tego, co teraz oferuję spora część horrorów, niestety.

AestheticTanuki88

Dla mnie te sytuacje były zwyczajne wymuszone i mam wrażenie stworzone przez samych bohaterów zresztą w moim odczuci kompletnie nietrafione ;D

ocenił(a) film na 7
buterfly

Ja osobiście tak nie odczułam, ale jestem chętna usłyszeć, dlaczego tak sądzisz. Wiadomo, podczas pierwszego seansu zawsze szczegóły umykają uwadze, dlatego nie zamierzam twierdzić, że znam Blair Witch Project kratka w kratkę :) Utrzymuję jednak nadal, że filmu nie zrealizowano wcale tak źle- sami bowiem twórcy musieli zapewniać wielokrotnie, że przedstawione sytuacje nie były prawdziwe. Trwała nawet dyskusja na forach internetowych, gdzie ludzie wykłócali się, czy to był tylko film, a może jednak faktyczna taśma z nagraniem. Po namęczeniu się pustymi tytułami z jumpscarami oraz tzw. "cliche" po prostu to do mnie przemówiło.

AestheticTanuki88

Hmm możliwe że twórcy utrzymali nawet przed premierą że te sytuacje były fikcją, nie mniej w filmie zwłaszcza główna bohatera po wejściu w las usilnie chciał przekonać resztę ekipy że słyszała dziwne odgłosy które zresztą mogły pochodzić od zwierząt ale nie zapewne to była wiedźma, tak samo znaki które zobaczyła to sprawka wiedzmy :) - Oczywiście to tylko moje odczucia każdy ma prawo do swoich, nie mniej to mi w tym filmie przeszkadzało.

ocenił(a) film na 7
buterfly

Z tego, co pamiętam było znanym, że w lesie wiedźma odprawiała ponoć rytuały, a bohaterowie ową wiedźmę chcieli spotkać, więc siła perswazji- tak zgaduję. Tak, jak w filmach ktoś chce spotkać ducha i traktuje to jako żart, ale potem faktycznie go spotyka i przestaje to być takie śmieszne (stres robi wiele z człowiekiem). Oni traktowali istnienie wiedźmy z Blair mniej, czy bardziej, ale jednak poważnie i myślę, że warto to wziąć pod uwagę. Co do odgłosów jednak się zgodzę; pomijając te demoniczne ryki (jeśli to tak można nazwać) w nocy, które nie przypominały żadnego zwierzęcia, to postacie powinni bardziej mieć na uwadze, że to ciągle jest las, a w lesie są zwierzęta :)

AestheticTanuki88

Niestety dla mnie to że chcieli pokazać że ta wiedźma istnieje niestety sprawia że film jest dla mnie gniotkiem, jeszcze w taki sposób że trudno mi się nawet zlęknąć film bardziej niestety dla mnie komedią, cóż może w kinie robił większe wrażenie oglądając go w TV niestety wspominane sytuacje nie zrobiły na mnie żadnego wrażenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones