PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=847}

Blair Witch Project

The Blair Witch Project
6,3 124 056
ocen
6,3 10 1 124056
5,9 20
ocen krytyków
Blair Witch Project
powrót do forum filmu Blair Witch Project

Niestety film nie przypał mi do gustu. Pewnie gdybym oglądał film jak wyszedł w 99 i nie miałbym filmweba żeby sprawdzić że aktorzy żyją i nie jest to na prawdziwych faktach miałbym w głowie zaszczepiony pewien lęk. Mimio wszystko liczyłem na duzo więcej klimatu. Znaczną część filmu nic nie widać. Scena z odnajdywaniem jakiegoś syfu wśród patyków dziwna bo nie wiedziałem czy to zęby czy uszy czy gówno jeża z keczupem. Chciałbym zobaczyć tą samą konwecje zrobioną teraz, może ktoś pokazałby wiedźme, może to w tym tkwi magia że jej nie ma i tylko jest ten niepokój którego nie czułem osobiście, a może ten film już po prostu nie jest tym czym był w 99 i źle się zestarzał.

ocenił(a) film na 9
Jakub_Michalik_filmweb

Magią (jak dla mnie) tego filmu jest właśnie brak wiedźmy (Jasona, Freddyego itd.). Światło, mrok, dźwięk... Atmosfer zbudowana tymi rzeczami. I to jest genialne.

ocenił(a) film na 7
Jakub_Michalik_filmweb

Kuba, myślę że rzecz nie w tym, że nie mógłbyś sprawdzić czy aktorzy żyją, ale w tym że wtedy to był pierwszy taki film (a przynajmniej pierwszy, który trafił do mainstreamu), początek pewnej konwencji.
W 1999 roku to był hit o którym się mówiło. Wystarczy popatrzeć na kasę - budżet 60k, a zarobił 250 milionów. Wtedy to było coś nowego, coś świeżego, wokół filmu pełno było legend i przerażających historyjek.
Inaczej ocenia się ten film przez pryzmat pewnej nostalgii i z perspektywy widza lat 90-tych, a inaczej z perspektywy osoby, która pierwszy raz to obejrzała ponad 20 lat po premierze, pewnie już po seansie paranormal activity i innych przełęczy Diatłowa.

ocenił(a) film na 3
JoasiaAsia

Być może, ale dowodzi to też temu, że film nie przetrwał próby czasu i teraz jest nieoglądalny.

ocenił(a) film na 7
Nemolaires

Nie, to zupełnie tego nie dowodzi. To, że coś ci się nie podobało to nie znaczy, że jest nieoglądalne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones