film

Blaze

2018
2h 7m
5,6 441
ocen
5,6 10 1 441
5,3 6
ocen krytyków
Muzyk David Michael Fuller występujący pod pseudonimem Blaze Foley zmarł w 1989 roku. Podobno pochowano go ze wszystkim, co miał. Nie było tego zbyt wiele - nawet swoje... Zobacz pełny opis

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Blaze zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Blaze
Zwiastun nr 1
nr 1 2018-06-25T10:18:52 https://fwcdn.pl/webv/68/44/46844/thumbnail.46844.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/190/796990/blaze___official_trailer___hd___sundance_selects.vp9.1080p.webm

Muzyk David Michael Fuller występujący pod pseudonimem Blaze Foley zmarł w 1989 roku. Podobno pochowano go ze wszystkim, co miał. Nie było tego zbyt wiele - nawet swoje stare kowbojki musiał oklejać taśmą klejącą. Gdy napisaną przez niego piosenkę "If I Could Only Fly" zaśpiewali Merle Haggard i Willie Nelson, Blaze miesiącami nosił wMuzyk David Michael Fuller występujący pod pseudonimem Blaze Foley zmarł w 1989 roku. Podobno pochowano go ze wszystkim, co miał. Nie było tego zbyt wiele - nawet swoje stare kowbojki musiał oklejać taśmą klejącą. Gdy napisaną przez niego piosenkę "If I Could Only Fly" zaśpiewali Merle Haggard i Willie Nelson, Blaze miesiącami nosił w bucie gazetę, na łamach której Haggard nazywał ją jednym z najlepszych utworów country ostatnich lat. W swoim trzecim, bez wątpienia najlepszym filmie fabularnym Ethan Hawke oddaje hołd zapomnianemu artyście, przypominając jego ostatni album nagrany tuż przed tragiczną śmiercią. Choć nie był łatwą osobą, reżyserowi udaje się ukazać muzyka z dużą dozą czułości, w czym pomogli mu była partnerka Foleya, scenarzystka Sybil Rosen oraz odtwórca głównej roli, debiutujący aktor Ben Dickey. W tle przewijają się Kris Kristofferson i Richard Linklater. Nie chcę być gwiazdą, chcę być legendą - wygłasza na ekranie Foley. Ten film jest dowodem, że chyba mu się udało.

studio
Cinetic Media
tytuł oryg.
Blaze
inne tytuły
Zdjęcia do filmu zrealizowano w Parafii East Feliciana oraz Jackson (Luizjana, USA) i w stanie Missisipi (USA).
Okres zdjęciowy rozpoczął się w styczniu 2017 roku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Czasem dumam nad tym i abstrahując od jakości, bo ta może być wszędzie, wychodzi mi na to, że co do docenienia – nie zawsze dostajemy tyle, na ile zasługujemy, ale jeśli chodzi o osiągnięcia –raczej myślę, że mamy tyle, na ile nas stać.

Przegadany

ocenił(a) film na 3

Nie mogłam już znieść tej paplaniny. Nic kompletnie w tym filmie mnie nie poruszyło, żadna z postaci. Zero emocji. Może to wina tego, że nie trawię country, a może już mam dość filmów o muzykach alkoholikach.

???

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones