Sam Rockwell 

Samuel Rockwell

8,5
48 626 ocen gry aktorskiej
Sam Rockwell
Sam Rockwell urodził się w 1968 roku w Daly City, w rodzinie aktorów. Kiedy miał dwa lata wraz z rodzicami przeprowadził się do Nowego Jorku. Trzy lata później jego rodzice rozwiedli się. Zamieszkał z ojcem w San Francisco, wakacje spędzał u matki w Nowym Jorku. Na scenie zadebiutował w wieku 10 lat właśnie przy jej boku. Uczęszczał do szkoły średniej J. E. McAteer High School w San Francisco, objętej programem edukacji artystycznej. W wieku 18 lat po raz pierwszy zadebiutował na szklanym ekranie w horrorze "Dom klownów". Po ukończeniu dwuletniego studium aktorskiego angażowany był do filmów telewizyjnych. Jego kariera powoli zaczęła się rozwijać. Otrzymywał role w coraz ciekawszych filmach, przykładem może być "Świerszcze w trawie"- za który to film otrzymał nagrodę na festiwalu w Montrealu czy "Niebezpieczny Umysł"- który zaowocował Srebrnym Niedźwiedziem. Kolejne filmy "Sen Nocy Letniej", "Zielona Mila" czy "Kosmiczna załoga", przyniosły mu przychylność krytyków i rozgłos wśród szerokiej publiczności. Najbardziej znane role to m.in. Eric Knox w "Aniołkach Charliego" oraz Zaphod Beeblebrox w "Autostopem przez Galaktykę".
Obecnie Sam Rockwell jest jednym z najbardziej charakterystycznych aktorów młodego pokolenia.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 5 listopada 1968

miejsce urodzenia: Daly City, Kalifornia, USA

wzrost: 175 cm

Oscar
Zdobył Oscar, 14 innych nagród oraz 29 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Uczęszczał do J. E. McAteer High School, która objęta była programem SOTA.
W talk-show Carsona Daly przyznał, że odrzucił propozycję zagrania w "G.I.Jane", bo nie chciał się przeziębić w czasie filmowania scen z akwalungiem.
Jeszcze w czasie nauki w szkole średniej Sam otrzymał swoją pierwszą ważną rolę w niezależnym filmie produkcji Francisa Forda Coppoli "Dom klownów".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

... że pomimo tego, iż większość jego ról to psychopaci, wariaci, kretyni, itd. uwielbiam GO!!!

rewelacyjny

Koleś ma w sobie jakiś niesamowity magnez.

wygląda tak młodo. Zastanawiam się wtedy, czy film to nie jakiś starszy film.

od razu musiałam tego gościa obczaić po roli jaką zagrał w Zielonej Mili. Idealnie pasował do tej roli i jeszcze zagrał ją bardzo dobrze. Zobaczyłam też inne filmy z nim i mogę śmiało stwierdzić, że to świetny aktor ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones