Josh Hamilton I

Joshua Cole Hamilton

6,8
3 403 oceny gry aktorskiej
Josh Hamilton I
Syn aktora i reżysera Dana Hamiltona, urodził się w Nowym Jorku 9 czerwca 1969 roku. Już mając trzy lata podpatrywał pracę swojego ojca podczas prób nad produkcją off-broadwayowską do popularnej muzyki religijnej Godspell.

Mając 15 lat zadebiutował niewielką rolą Brada w udanym dramacie Michaela Apteda "Firstborn" [1984] . Uczęszczał na kierunek teatralny na Brown University i studiował z Williamem Esper przy Neighborhood Playhouse.

Występował na scenie w przedstawieniach: "Women And Wallace" /Playwrights Horizons/, "As Bees In Honey Drown" /Drama Dept./, "The Cider House Rules", "The Waverly Gallery". Jest założycielem The Malaparte Theatre Company.

W 1992 roku otrzymał nagrodę Emmy za rolę Chipa Fultona w telewizyjnym dramacie CBS "Abby, moja miłość" [1991]. Do ważniejszych filmów kinowych z jego udziałem należą: "Alive. Dramat w Andach" [1993] i "Tożsamość Bourne'a" [2002].
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 9 czerwca 1969

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 180 cm

żona Lily Thorne (od 2005), dziecko
Studiował teatr na Uniwersytecie Browna.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Gra tam Matta Jensena ojca głównego bohatera- Claya Jensena. Warto to dodać do jego serialowej filmografii :) Btw, bardzo podobała mi się jego rola w tym serialu :)

Czy to moje totalne ześwirowanie na punkcie wokalisty Iron Maiden czy ten pan jest do niego bardzo podobny? W każdym razie... mmmmmniam.

Wygląda trochę jak Jacek Kawalec z "Randki w ciemno" :D

Do pełni szczęścia, brakuje mu tylko przełomowej roli w jakimś znaczącym filmie.

Gra tam męża jednej z pierwszoplanowych bohaterek - Hank Foxx ...wypadałoby dodać ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones