2 godz.
7,5 50 361
ocen
7,5 10 50361
30 317
chce zobaczyć
8,1 20
ocen krytyków
{"rate":8.05,"count":20}

Wystąpił błąd

Przepraszamy, wystąpił błąd. Zajrzyj na stronę startową naszego serwisu.

(error-code: 20210924_siFdSejoQ54j2Nqc)

powrót do forum filmu Blue Velvet
  • Agata_Gie_2 ocenił(a) ten film na: 3

Czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć fenomen tego filmu? Czy gdyby akcja rozgrywała się w czasach współczesnych ( jedynym smaczkiem był dla mnie klimat, stroje, fryzury z czasów w których się urodziłam) to film miałby również tak wysoką ocenę? Czy nie jest tak, że ludzie oceniają starsze dzieła wyżej tylko dlatego że są one czymś w rodzaju sentymentalnej podróży, której nie da się odtworzyć w czasach współczesnych? Czy gdyby reżyserem był hipotetycznie P.Vega, nie wielkie nazwisko Lynch i na ekranie w co 2 giej scenie pojawiał się product placement "tyskiego", a rolę głównej drewnianej bohaterki grałaby np. Kasia Warnke ( z całym szacunkiem to tylko przykład) a rolę Franka np. T.Oświecinski ( myślę że by podołał) to czy ludzie też by się takim spektaklem zachwycali? Przecież ten cały scenariusz nie trzyma się kupy, wszystko jest tak przerysowane jakbym oglądała jakąś kreskówkę dla "starszych dzieci" oglądając film wczoraj po raz 1.szy myślałam o tym kiedy to się skończy, bo wszystkie sceny były przedłużone do granic możliwości, ani mnie ten film nie zaciekawił ani nie rozbawił ani nie zaintrygował, moje emocje podczas projekcji zdefiniowałabym jako znużenie i poirytowanie, że kompletnie nie rozumiem tego arcydzieła. Może po prostu jest tak że Lynch nie jest dla wszystkich. Ale jeśli ktoś w sensowny sposób jest w stanie przybliżyć mi co autor miał na myśli, bardzo chętnie poczytam. Dziękuję i pozdrawiam wszystkich pasjonatów Lyncha

• snake_plissken84 ocenił(a) ten film na: 8

Agata_Gie_2 Może i tak ale jednak nie ponieważ :

1. Film rozgrywa się w latach 80. a współcześnie raczej by nie mógł, bo to nie SF o podróżach w czasie.

2. Reżyserem nie jest Vega tylko Lynch.

3. Nie pojawia się "Tyskie" tylko "Heineken" bo i w Ameryce raczej jest mniej popularne, o ile w ogóle ( może wsród Polonii).

4. Nie gra Kasia Warnke tylko Laura Dern, a tak w ogóle to kto jest tam drewniany? Bo Ja nie zauważyłem.

5. Myślę że jednak Oświecińskiemu daleko do genialnego Dennisa Hoppera, ale jeśli ktoś myśli inaczej to chyba jeszcze zbyt mało filmów obejrzał.

6. Zdecydowanie Lynch nie jest dla wszystkich. Trzeba go lubić.