type.film.name

Bogowie dyscypliny

The Lords of Discipline
1983
1 godz. 42 min.
6,4 265
ocen
6,4 10 1 265
124
chce zobaczyć
Lata 60-te. Podczas swojego ostatniego roku na Akademii Wojskowej Will jedzie w głąb południowej części USA. Po raz pierwszy do uczelni zostaje przyjęty czarny student,... więcej

film.plot.label.empty
Bogowie dyscypliny vod.label.see_where_to_watch

profession.director.name

profession.screenwriter.name

genre.title

label.production_country

label.premiere

Lata 60-te. Podczas swojego ostatniego roku na Akademii Wojskowej Will jedzie w głąb południowej części USA. Po raz pierwszy do uczelni zostaje przyjęty czarny student, Pearce. Will zostaje poproszony aby miał oko na nieuniknione akty rasizmu. Młodzi rasiści formują się w grupę o nazwie 'Dziesiątka', tajne stowarzyszenie elitarnychLata 60-te. Podczas swojego ostatniego roku na Akademii Wojskowej Will jedzie w głąb południowej części USA. Po raz pierwszy do uczelni zostaje przyjęty czarny student, Pearce. Will zostaje poproszony aby miał oko na nieuniknione akty rasizmu. Młodzi rasiści formują się w grupę o nazwie 'Dziesiątka', tajne stowarzyszenie elitarnych studentów. Chcą by Pearce opuścił szkołę z własnej woli, jednak po cichu przygotowują się do dręczenia go póki to naprawdę nie nastąpi. Will zostaje zmuszony do pomocy Afroamerykaninowi, jest gotowy do poświęcenia swej daleszej kariery by go chronić.

boxoffice
$11 787 127 w USA
na podstawie
Pat Conroy (powieść)
studio
Paramount Pictures
tytuł oryg.
The Lords of Discipline
inne tytuły
Film kręcono w Charleston Południowej Karolinie (USA), a także na uczelni Wellington College w Crowthorne w hrabstwie Berkshire, Anglia (Wielka Brytania).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych