Film

Test Pilot

1938 1 godz. 58 min.
7,4 114
ocen
7,4 10 114
161
chce zobaczyć
{"id":"35748","linkUrl":"/film/Brawura-1938-35748","alt":"Brawura","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/57/48/35748/7465239.2.jpg"}
Wspierany przez żonę i przyjaciół pilot testowy prowadzi niebezpieczne życie. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Znany pilot doświadczalny Jim Lane zmuszony jest do lądowania na polu kukurydzianym w Kansas.Zakochuje się w farmerskiej dziewczynie Ann Barton, zabiera ją więc do Pittsburgha i żeni się z nią. Ze względu na żonę LAne nie chce już więcej latać, jednakże kusi go wypróbowanie bowego amerykańskiego bombowca B-17. Wspólnie ze swym mechanikiemZnany pilot doświadczalny Jim Lane zmuszony jest do lądowania na polu kukurydzianym w Kansas.Zakochuje się w farmerskiej dziewczynie Ann Barton, zabiera ją więc do Pittsburgha i żeni się z nią. Ze względu na żonę LAne nie chce już więcej latać, jednakże kusi go wypróbowanie bowego amerykańskiego bombowca B-17. Wspólnie ze swym mechanikiem Gunnerem Morrisem odbywa lot, ale samolot rozbija się. Sloan umiera w ramionach Lane`a. Pilot zdaje sobie sprawę, że nie może obarczać żony ryzykiem swojego niebezpiecznego zawodu, w związku z czym przyjmuje ofertę Air Force i zostaje instruktorem... Film urzeka nie tylko znakomitym aktorstwem, ale i świetnymi zdjęciami lotniczymi, zwłaszcza w scenie katastrofy bombowca.

na podstawie
Frank Wead (materiały do scenariusza, historia)
studio
Metro-Goldwyn-Mayer (MGM) (przedstawia)
data produkcji
1938
tytuł oryg.
Test Pilot
inne tytuły
Brawura Polska
Więcej...
W jednej ze scen widzimy, jak Jim (Clark Gable) nalewa sobie szampana trzymając butelkę w jednej ręce, a kieliszek w drugiej i wygłasza swoją kwestię. Zanim kończy mówić, następuje zmiana perspektywy filmowania i nagle widzimy, że butelka i kieliszek zamieniły się miejscami w rękach aktora.
Zdjęcia do filmu kręcono w Culver City (Kalifornia, USA).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Podobno Myrna Loy twierdziła, że ze wszystkich filmów jakie zrobiła ten był jej ulubionym. Po takiej rekomendacji nie pozostaje nic innego jak go obejrzeć.

  • Test Pilot

   Qmid ocenił(a) film na 5

   Nie wytrzymał ten film próby czasu. O jego wartości stanowią/stanowiły urzekające i spektakularne jak na tamte czasy sceny lotnicze. W zamyśle świetnie zapowiadający się film o etosie zawodu lotnika i implikacjach jakie tenże wywiera na życie rodziny lotników nie doczekał się dobrego rozwinięcia. Dialogi i ... więcej