PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=491117}

Burza

The Tempest
5,5 3 795
ocen
5,5 10 1 3795
5,0 3
oceny krytyków
Burza
powrót do forum filmu Burza

Jako zmodyfikowana ekranizacja sztuki Szekspira film ten jest na niezlym poziomie. Warto
go obejrzec chocby dla samego jezyka, ktory jest oczyszczajaca odskocznia od
dziesiejszego rynsztoka slownego, z jakim mamy doczynienia w wiekszosci najnowszych
filmow. Gra aktorska mnie wciagnela i nie razila, efekty mogly by byc lepsze, mimo to nie
powoduja odruchu wymiotnego. scenerie i muzyka wciagaja w fantastyczny klimat. Fabula,
choc jej tematyka jest juz wiekowa, nadal wciaga i zmusza do myslenia( no coz jakby nie
patrzec wiekszosc dziel Szeksipra taka wlasnie jest).
Super odchamia- polceam.
Ps. Swietna wizja ariela.

użytkownik usunięty
Lord_Seko

ja wlasnie zaczelam ogladac i kurde musze stwierdzic iz nie jestem przyzwyczajona do takiegoż jezykaaa ;D
No i teraz nie wiem czy przez to obejrze gdyż mnie to irytuje, no cóż taka prawda czlowiek zyjacy w XXI (a przynajmniej ja) jest przyzwyczajony do innego typu dialogow ;) no cóż może jakoś dam rade i skupie się na fabule przynajmniej skoro juz sciagnelam ;p.

Lord_Seko

W teatrze bardziej mi sie podobalo... Spodziewalem sie nieco lepszej ekranizacji...

ocenił(a) film na 9
CyboRKg

Ciężko sztukę przełożyć na film. Na szczęście nie próbowali pełnej adaptacji, tylko wzorowali się na oryginale. Kapitalna alternatywa, świetnie nakręcona, dzięki efektom został pokazany kawałek magicznego świata, którego w książce lub teatrze nie zobaczymy. Do tego plejada doskonałych aktorów, klimat, scenografia i muzyka . Ogółem mnie zachwycił i dlatego 9/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones