PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=306965}

Butelki zwrotne

Vratné lahve
7,3 22 818
ocen
7,3 10 1 22818
7,7 7
ocen krytyków
Butelki zwrotne
powrót do forum filmu Butelki zwrotne

Chyba zaraziłem się czeskim kinem.... Teraz "Butelki", wcześniej "Kola"...

ocenił(a) film na 8
sokole_oko_2

również potwierdzam lekkość w oglądaniu Młodego Wina :)

taszal

A może ktoś z Was mi pomoże w skojarzeniu tytułu filmu?
Wiem że był motyw że dziewczyna chciała mieć swój pierwszy raz z chłopakiem i koleżanki dawały jej rady co i jak trzeba robić. Potem chłopak z dziewczyną wsypali coś matce dziewczyny żeby spała przez kilka godzin i zamkneli ją w komórce. Tylko tyle pamiętam a za Chiny nie mogę sobie przypomnieć tytułu

cavalo

"sex w brnie"

s_ziemianski

Mi się podobało "Do Czech razy sztuka" :D Dzisiaj o po 18 będzie na hbo, to obejrzę jeszcze raz. Motyw, w którym za duży nos jest pretekstem do rozstania, to tylko w czeskim filmie może przejść :D

s_ziemianski

Hej! Poszukuje filmu i jestem prawie pewna ze był produkcji czeskiej. Pamietam go jak przez mgłe, bo b. dawno to oglądałam ale akcja głównie rozgrywała się w metrze, ludzie ścigali się, uciekając przed pociągami.i Pamietam jeszcze scene w której była dziewczyna w jakims przebraniu na koniec filmu chyba na ruchomych schodach... pomóżcie :)

ocenił(a) film na 8
kita_filmweb

To nie czeski film, a węgierski 'Kontrolerzy'
http://www.filmweb.pl/Kontrolerzy

Bardzo go polecam! :)

ocenił(a) film na 7
kita_filmweb

powitac;) chyba chodzi o wegierski film "kontrolerzy" pozdro

s_ziemianski

Palacz zwłok,z 1969 r.

szuszu72

Świetny film.

ocenił(a) film na 7
s_ziemianski

"Lemoniadowy Joe" i "Trup w każdej szafie"!

użytkownik usunięty
rozalka_k

No to jeśli tak, to również "Jak utopić doktora Mraczka"

ocenił(a) film na 9
s_ziemianski

Cytat z innego miejsca. Może ktoś kojarzy, co to był za film?
"Nie pamiętam zbyt wiele, ale była tam scena pogrzebu, gdzie kondukt pogrzebowy szedł pod górkę pokrytą śniegiem i oblodzoną. Niosący trumnę pośliznęli się i upuścili ją, a ta zaczęła zjeżdżać w dół po śniegu. Ksiądz idący z tyłu za trumną został przez nią "zagarnięty" i siedząc na niej okrakiem jechał w dół. Potem trumna wpadła do rzeki, wieko otwarło się, nieboszczyk wypadł i zaczął płynąć rzeką."

underground73

Szukam od dawna filmu. Nie jestem pewna czy jest czeski. Chłopak (ok. 20 lat)poszukuje pewnego miasteczka. W poszukiwaniach pomaga mu inny chłopak z dziadkiem który ma auto. Po drodze jest scena jak wchodzą do baru/motelu aby coś zjeśc i kucharka/kelnerka podaje każdemu na talerzu ziemniaka. Gry znajdują miejsce gdzie powinno być miasteczko okazuje się że tam nic nie ma. Znajdują pole słoneczników na którego środku jest dom. Mieszka w nim kobieta która ma w domu pełno pudełek z pamiątkami i rzeczami ludzi z tego miasteczka. Wszyscy zostali wystrzelani i tylko ona przeżyła. Chłopak szukał jakiejś kobiety okazało się że pani mieszkająca na polu słoneczników jest jej krewną lub ją znała i daje mu jej obrączkę. Na końcu (nie pamiętam czemu) dziadek podcina sobie żyły w hotelowej wannie. Główny bohater miał takie śmieszne okulary. Proszę o pomooc :D

klaudusia001

wszystko jest iluminacja doskonaly film

ocenił(a) film na 9
underground73

To już znalazłem. "Tysiącletnia pszczoła". Co do filmu klaudusiua001 - niestety nie wiem.

ocenił(a) film na 8
s_ziemianski

"Jazda", a także "Seks w Brnie" (choć ten drugi jest akurat słowacki).

s_ziemianski

Poszukuję filmu. Było to bardzo dawno temu jak go oglądałam w tv i nie pamiętam zbyt wielu szczegółów... pamiętam tylko 2 sceny, 1 - chłopiec odkręcił ojcu błotnik w rowerze i ten ojciec później przyjechał z paskiem błota na plecach :) 2 - jakaś babcia jadła kanapkę bardzo grubo posmarowaną masłem bo mówiła że "w dzieciństwie nie dojadała to teraz musi" :D był to film bez jakiegoś większego sensu z tego co pamiętam... był czeski albo czechosłowacki i chyba czarno-biały... wiem, że mało szczegółów ale zależy mi na znalezieniu go.

s_ziemianski

Pomocy, bo męczy mnie to od prawie 30 lat. Jest to film chyba czesko-słowacki, który widziałem w telewizji polskiej prawdopodobnie w 1985 roku. Opowiadał o ówczesnej młodzieży ery nazwijmy to "italo disco". Dziewczynę w niewybredny sposób zaczepia chłopak "rozrabiaka" z grupy chuliganów. Rodzi się uczucie, jemu zaczyna zależeć. Generalnie niewiele pamiętam (bo to dawno temu było) ale chłopak na koniec ginie dźgnięty nożem. Może komuś po tak lakonicznym opisie coś się przypomni.

ocenił(a) film na 10
s_ziemianski

To całkiem przyjemna choroba, trzeba rzec

ocenił(a) film na 8
s_ziemianski

a ja zaproponuję film "Dwaj muszkieterowie" (Blaznova kronika, z 1964r)

ocenił(a) film na 8
s_ziemianski

Znakomitym klasycznym czeskim filmem jest niewymieniony tutaj "Sklep przy głównej ulicy" (akcja dzieje się w czasie wojny, a bohaterami są stara Żydówka i mający się zajmować jej sklepem młody Czech - życiowy nieudacznik). Film otrzymał Oscara. Z nowszych produkcji polecam rozliczeniowy "Czeski błąd" Hrebejka.

ocenił(a) film na 8
germanista602

- Pod jednych dachem
- Butelki zwrotne
- Musimy sobie pomagać

No i oczywiście mój ulubiony "Opowieść o zwyczajnym szaleństwie" Gorąco Polecam!

s_ziemianski

Witam,
Poszukuję tytułu filmu najprawdopodobniej Czechosłowacki o tym jak studentka wydziału...prowadzi się jak chłopak. Ma garbaty nos i ksywkę Chłopczyca. Nawet wygrywa nagrodę na najlepszego chłopaka na uniwerku. Ni... w ząb nie moge sobie przypomnieć tego tytułu a film był z tego, co pamiętam dobrym. Pokazywał bardzo odważnie jak na ówczesne lata problem uwięzienia w w ciele i dylematy młodej seksualności.

P.S. Zaliczyłem ostatnio dzięki koledze z CZK :"Przeżyć swoje życie" - polecam! A także "Indiańskie lato" - wart uwagi, choć ...nie urywa i zdecydowanie ciekawszy od "lata": "Cesta byla suchá, místy mokrá"

Dziękuję za pomoc.

s_ziemianski

Szukam filmu, nie pamiętam tytułu, ale na 99% był to film czeski. Było trzech kumpli, którzy chcieli zrobić "biznes" kupili ciężarówkę, ale została skradziona. Z tego co pamiętam to chyba interes polegał na wywożeniu mebli eksmitowanych ludzi. Chyba jednego żona zdradzała z jego kolegą.
Na końcu, o ile się nie mylę, skakali w parku na trampolinie. Ktoś coś kojarzy?

A do tematu - polecam polsko - słowacki film "Wino truskawkowe", można w całości obejrzeć na YT. Klimat jak najbardziej pasuje do czeskich produkcji, a główną rolę gra Jiří Macháček. :)

aariciaa

Film znalazłam i polecam:
http://www.filmweb.pl/Sloneczne.Miasto

ocenił(a) film na 8
s_ziemianski

Witam: Jest jeszcze taki film: "Mareczku podaj mi pióro".

kika777

Polcem świetny film z początków lat 70'-tych"Palacz Zwłok".Dla mnie bomba!

wilkrobert132

Był jeszcze jeden film...Zapomniałem tytuł.O dziecku,które wyciosał sobie bezdzietny mąż i oto drzewo ożyło...Wspaniały!

użytkownik usunięty
wilkrobert132

ten film to http://www.filmweb.pl/film/Ma%C5%82y+Otik-2000-114091

ocenił(a) film na 9
s_ziemianski

Świetne filmy <za krótki>

ocenił(a) film na 8
s_ziemianski

To ja od siebie dodam jeszcze "Pupendo" i "Mężczyźni w nadziei". Tak dla nowo przybyłych bo podejrzewam że ziemianski przez 6 lat to już całą czeską kinematografię obcykał ;)

s_ziemianski

Guzikowcy :)
I dosyć fajny jest też ,,Zamknij się i zastrzel mnie"

kasiaaaa

Poszukuje tytułu filmu który leciał ok 5 lat temu w tv. Akcja toczy się w małym miasteczku a nawet na jego peryferiach. Nie pamiętam fabuły tylko tyle, że maja tam na słupach radiowęzeł, niebieski sklepik, młody chłopak -łobuziak jeździ jawką i podrywa młodą dziewczynę, jest jeszcze jeden chyba młodszy chłopak. Film chyba z lat 80-90 lub 90-00. Czy ktoś mógłby mi pomóc?

ocenił(a) film na 9
s_ziemianski

Z filmów Sveraka najbardziej polecam "Jazdę", a po niej "Szkołę podstawową" i "Akumulator 1", a z nowego czeskiego kina przede wszystkim filmy Petra Zelenki.

ocenił(a) film na 8
Sqrchybyk

widziałem bodaj wsyzstko Sveraka, dla mnie Kola i długo długo nic :) potem kilka doskonałych filmów na podobnym poziomie :)

ocenił(a) film na 9
sten44

A mnie właśnie ten "Kola" cuś nie podszedł... No ale to wieki temu było, czas na odświeżenie.

ocenił(a) film na 7
s_ziemianski

Do tej prawie wyczerpanej w tych wszystkich postach listy dodać trzeba: Tajemstvi hradu v Karpatech , Zabil Jsem Einsteina Panove , Adéla ještě nevečeřela (O. Lypsky), Ecce homo Homolka (Jaroslav Papoušek) , Bajecni muzi s klikou (J. Menzel), Baron Prašil (Przygody Munchhausena, reż.Karel Zeman)

s_ziemianski

Polecam komedię "Wycieczkowicze", "Mały Otik" i dramat "Mój Nauczyciel".. to są filmy dzięki, którym pokochałem czeskie kino :-) Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones