PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4688}

Córka d'Artagnana

La fille de d'Artagnan
5,9 3 022
oceny
5,9 10 1 3022
6,0 2
oceny krytyków
Córka d'Artagnana
powrót do forum filmu Córka d'Artagnana

TOTALNA CHAŁA!!!!!!!!!!!!!! Po pierwsze muszkieterowie po roku 1649 spotkali się dopiero w 1661r. Po drugie d'Artagnan nie miał córki, a już na pewno nie z Konstancją Bonacieux(jeśli żle napisałam to sorka). Po trzecie Ludwik VIX został koronowany w 1661r po śmierci kardynała. A PO CZWARTE I CHYBA NAJWAŻNIEJSZE ATOS (KTÓRY BYŁ FRONDYSTĄ) NIGDY NIE PRACOWAŁBY DLA MAZARINIEGO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Miss_Khan

Zgadzam się. Też się zawiodłam. Irytuje mnie takie wykorzystywanie sławy książek na własne potrzeby zrobienia "show" licząc, że większość widzów i tak nie wie, że tak na prawdę z książki prócz paru haseł nie ma nic :/
To totalna dewastacja trylogii Dumasa- ojca. I pomyśleć, że to sprawka Francuzów. Gdyby tak jakiś Anglik postąpił z dziełem szekspirowskim, to zaraz cała Wielka Brytania by go wydziedziczyła.
Kiedy ja się doczekam porządnej ekranizacji jakiejkolwiek części trylogii? A może za dużo wymagam?

Miss_Khan

A tak poza tym gratuluję znajomości lektury :)

Reveuse

dzięki:-) a Ty czytałaś??? bo ja całą trylogię:-) po ,,Człowieku w żeklaznej masce" chciałam sprawdzić, co się zgadza. I okazało się, że prawie nic:-(

Miss_Khan

Jasne, że czytałam. Alexandre Dumas- ojciec to mój ulubieniec.
Niestety spotkałam jeszcze ekranizacji ani jednej części trylogii, która dostatecznie by mnie zadowoliła. Żadna nie odzwierciedla prawdziwego dumasowskiego nastroju. A już to co robi się ostatnio (wersje amerykańskie, czy ten film) to już czysta profanacja! Tak właściwie to już nawet nie jest adaptacja, nie ekranizacja, to nawet nie jest na podstawie książki,to jest jedynie zapożyczenie paru haseł i imion bohaterów z książki.
Jeśli chcesz obejrzeć w miarę dobrą ekranizację, to polecam "Trzech muszkieterów" reżyserii Richard Lestera (z 1973 roku).

Reveuse

To jest pierwsza część tych ,,Czterech muszkieterów" z 1974r.???
Bo tamto oglądałam(kilka scen, bo nie mogłam tego ścierpieć) i to też było dno :-( Buckincham wysiadający z łodzi podwodnej!!! A może skomentujesz mój temat ,,Niedoskonałości" na ,,Człowieku w żelaznej masce" z 1998r.??? Bo nikt tego nie komentuje, a ja się wysilam i wynajduję błędy. Dałam ostrzeżenie, żeby nie czytać, jeśli czyta się ,,Wicehrabiego...", np. tak jak ja,żeby sprawdzić co się zgadza, ale wątpię, żeby to był powód nie komentowania:-( Skomentujesz??? Proszę, Ty czytałaś, więc się znasz;-)

Miss_Khan

Tak, to jest pierwsza część, ale jest o wiele lepsza od drugiej, także polecam. Powiem Ci, że i tak te dwie są najlepsze w porównaniu do wszystkich dotychczasowych ekranizacji, dlatego uznanie tego za dno jest moim zdaniem nieco pochopne. No, ale nie o tym tu temat ;)
Za zaproszenie dziękuję. Wpadnę, ale nic nie obiecuję- "Wicehrabiego (...)" czytałam sześć lat temu i detali nie pamiętam.
Pozdrawiam!

Reveuse

Jeśli mogę się wtrącić - czytałam trzech muszkieterów A. Dumasa. To była naprawdę świetna książka, niestety nie przeczytałam całej trylogii (brak czasu).
Przyznaję rację, że film trzej muszkieterowie Richarda Lestera są świetni i najwierniej odtworzeni spośród wszystkich filmów o przygodach muszkieterów. Musimy jednak zwrócić uwagę, że książki Dumasa-ojca są fantazjowane, a jak dobrze każdy wie filmy kręcone na podstawie książek są jeszcze bardziej fantazjowane, czyli z reszty filmów o przygodach muszkieterów zamiast ekranizacji pozostaje baśń, która można między bajki włożyć...
Muszę przyznać, że od małej dziewczynki fascynowały mnie przygody muszkieterów i zawsze marzyłam, aby ich spotkać. Jesteście trochę niesprawiedliwe twierdząc, że wszystkie filmy fantazjowane są bez sensu. Wiem, że to, co pokazują w tych filmach to bajka, ale ja to kocham.
Gdyby nie te opowieści nie wiem,co by ze mną było...
Może oglądałyście ,, Kobietę Muszkieter", lub przez innych nazywaną ,, Muszkieterką". To już jest zupełna bzdura, bo Atos zmarł 21.12.1643roku w wieku 28 lat i nie miał syna Gastona (ani żadnego innego, jak to przedstawiono w tym filmie),
ale za to właśnie to kocham. Za fantazję i marzenia, które normalnie są nierealne. Oglądanie tego wzbudza pewność, że jeśli ma się marzenia i dąży się do ich spełnienia, nic ci nie może stanąć na drodze.
Do tego wszystkiego podchodzicie trochę za sztywno. Przyznaję, że ,,Córka D'Artagnana" to mała przesada, ale trzeba zajrzeć w głąb, aby coś dostrzec.
,,Najważniejsze jest dla oczu niewidoczne"

ocenił(a) film na 9
alexis_14

Jest taki nurt, który zowie się Fan Fiction. I ten film, można zaliczyć do tego nurtu. Uznać, go za jakąś tam alternatywę. Jeśli spojrzy się na to od tej strony, to jest nawet niezły.

alexis_14

Jak dla mnie film jest na tyle ciekawy, że dość dobrze może się on wpasować pomiędzy powieści W DWADZIEŚCIA LAT PÓŹNIEJ oraz WICEHRABIA DE BRAGELONNE. Atos, Portos, Aramis i d'Artagnan są świetni. D'Artagnana gra tutaj ten aktor, który grał Mazarina w POWROCIE MUSZKIETERÓW. Przyznam się, że film jest ciekawą fantazją pod tytułem "Co by było, gdyby....". Czasem miło jest tak pofantazjować. Zgadzam się z tobą, droga Autorko. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Od dawna kocham dzieła Dumasa, zwłaszcza te o muszkieterach. Jedno mnie tylko w tym filmie wkurza. Mianowicie główna bohaterka czyli Eloise. Jej charakter po prostu działa mi na nerwy. Wyemancypowana aż do granic cierpliwości. Na miejscu d'Artagnan stłukłbym ją na kwaśne jabłko, ażby zaczęła wreszcie słuchać ojca. Do tego wredna, upierdliwa, makabrycznie wkurzająca i pomiata mężczyzną, który ją kocha. O wiele cudowniejsza jest od niej Valentine z MUSZKIETERKI.

Miss_Khan

No właśnie, bo przecież Konstacja SPOILER






















zginęła pod konie książki.

Miss_Khan

Przeczytałam " trzech muszkieterów" i " trzech muszkieterów dwadzieścia lat później" . Też ubolewam nad tym że nie widziałam jeszcze w miarę dobrego filmu o muszkieterach. Znam.kilka filmów które są całkowitą fantazja reżysera .
W tym aż odrzuca całkowita nie znajomość trylogii. .
Niestety nie mam zbyt dużo czaszka oglądanie wszystkich możliwych filmów, oprócz muszkieterów z' 73.

Fascynują mnie muszkieterów odczasu gdy byłam mała dziewczynka muszę przyznać że trochę informacji poza trylogia znam ale z drugiej strony fantazjowanie na temat muszkieterow nie jest zle. Kto z nas nie mazyl ze jest wsrod nich, z nimi walczy wraz z nimi? Takie filmy wychodzą na przeciw ludziom którzy mała takie marzenia.

Chce poruszyć jeszcze temat jednego z najgorszych seriali o muszkieterach. Może słyszeliście o " Młodych muszkieterach" z Tobiasem Mullerem ( jezeli jest blad w pisowni to przepraszam). Calosc nietrzyma sie kupy za przeproszeniem i nawet nie pofatygowalibsi chyba zeby bylo choc w odrobinie zgodne chociaz z historia. Prisze napuszcie co myslicie na ich temat.

filmomanka_6

Przepraszam za moje bledy w pisowni ale pisanie o 11 w nocy na telefonie nie jest latwe zwlaszcza z irytujacym T9

Miss_Khan

Tak samo było z Hrabią Monte Christo z 2002 roku. Jedynie Jim Cavizel mi sie podobał :). Wizualnie oczywiście :)

Miss_Khan

No i co z tego?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones