film

C.K. Dezerterzy

1985
2h 32m
7,5 74 743
oceny
7,5 10 1 74743
7,4 10
ocen krytyków
Jest rok 1918. Grupa żołnierzy pod przywództwem szeregowca Kani dezerteruje z armii austro-węgierskiej. Zobacz pełny opis
C.K. Dezerterzy zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Złota Kaczka
Film zdobył nagrodę Złota Kaczka
Sprawdź wszystkie nagrody

Rok 1918. Do garnizonu na węgierskiej prowincji przybywa nowy zastępca dowódcy, austriacki porucznik von Nogay (Wojciech Pokora). Jest służbistą i chce uczynić z wielonarodowej zbieraniny żołnierzy doborową kompanię. Wśród szeregowców znajduje się młody Polak Jan Kaniowski zwany Kanią (Marek Kondrat). Wraz z przyjaciółmi planuje ucieczkę.Rok 1918. Do garnizonu na węgierskiej prowincji przybywa nowy zastępca dowódcy, austriacki porucznik von Nogay (Wojciech Pokora). Jest służbistą i chce uczynić z wielonarodowej zbieraniny żołnierzy doborową kompanię. Wśród szeregowców znajduje się młody Polak Jan Kaniowski zwany Kanią (Marek Kondrat). Wraz z przyjaciółmi planuje ucieczkę. Pomagają mu Węgier Benedek (Zoltan Bezeredy) i Żyd Haber (Wiktor Zborowski). Haber dostarcza Kani czyste blankiety rozkazów wyjazdu. Do zrealizowania planu potrzebne są jednak pieniądze.

na podstawie
Janusz Majewski (dialogi) / Kazimierz Sejda (powieść)
studio
Hunnia Filmstúdió / Mafilm / Studio Filmowe Zodiak
tytuł oryg.
C.K. Dezerterzy
inne tytuły
The Deserters Międzynarodowy
H.M. Deserters USA
więcej
Akcja filmu dzieje się w szeregach armii austriackiej, natomiast żołnierze używają niemieckiej broni - karabinków Mauser oraz ckm Maxim wz. 08. powinny być karabiny Mannlicher oraz ckm Schwazlose.
Zdjęcia do filmu realizowano w Twierdzy Modlin, Zgierzu, Skierniewicach (Polska) oraz w Kisterenye, Paszto, Szentendre, Vácu i Budapeszcie (Węgry).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Ilekroć oglądam, zawsze się uśmieję, zwłaszcza z 1 części!

To jedna z najlepszych polskich komedii i jeden z najlepszych polskich filmów, a scena z Nogay'em i Wagnerem genialna. Nowe polskie komedie niestety w większości są na poziomie parteru w porównaniu z tym filmem.

Starzy aktorzy jeszcze w kwiecie wieku, super

abu, abu. abu czysta gęba, abu pełen bandzioch

Rok 2015 i dalej śmieszy.

użytkownik usunięty

Jest już rok 2015, oglądałem go już wielokrotnie, a za każdym razem tak samo śmieszy. Po prostu nieśmiertelne arcydzieło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones