PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1293}

Cały ten zgiełk

All That Jazz
7,8 9 413
ocen
7,8 10 1 9413
8,8 16
ocen krytyków
Cały ten zgiełk
powrót do forum filmu Cały ten zgiełk

Jak dla mnie film nie jest szczególnie estetyczny, humor jest raczej niskich lotów(chyba, że o to właśnie chodzi), ciężko się "wczuć" w realia, nie czuć atmosfery "tamtych" lat, dialogi między aktorami przeciętne, pełno wulgaryzmów(jakby nie było innych, równie wyrazistych środków przekazu).

Bardzo proszę o wyjaśnienie, jakie walory artystyczne dostrzegają znawcy kina?(bez sarkazmu:)

ocenił(a) film na 10
Siostramniejsza

przeczytaj tutejszą recenzję. może coś pomoże..

francislionel

Recenzja jest słaba, niczego nie wyjaśnia, do tego nie pisana przez entuzjastę musicali.

ocenił(a) film na 10
Siostramniejsza

Bardzo dobry film. I tyle.:D

Siostramniejsza

Właśnie obejrzałam ten film i jestem zupełnie innego zdania. Cały ten zgiełk mnie zauroczył :-) Pyszny klimat, cięte riposty, poruszająca wszystkie kończyny muzyka, choreografia na wysokim poziomie oraz giętkie ciała w bodziakach z tamtych lat (prawdziwe kobiety z prawdziwymi udami i biodrami!). Wspaniałe widowisko. Want more :D

Siostramniejsza

Film jest przede wszystkim bardzo artystyczną, wręcz poetyczną, opowieścią o trudach z jakimi zmaga się artysta, tutaj reżyser filmowy i choreograf musicali, podporządkowany bezlitosnym prawom show-biznesu. To konfrontacja neurotycznego,i wrażliwego człowieka ze swoimi słabościami i kompleksami (poznajemy ich źródło ze wstawek-restrospekcji o dzieciństwie chłopaka w klubie nocnym). To również walka z chorobą i wędrówka ku śmierci, a w trakcie tej wędrówki - próba rozliczenia się z własnym życiem, ze swoimi błędami, ze swoim seksoholizmem, kobieciarstwem itd. Poznajemy wszystkie Kobiety Życia bohatera, również przelotnie relację z matką i dość głęboko tę ze swoją córką.

Siostramniejsza

Temat filmu jest bliźniaczo podobny do współczesnego "Birdmana" Iñárritu, z Michealem Keatonem i Edwardem Nortonem.
A jeśli ktoś lubi poezję i metafizykę w wersji oldschoolowej, polecam również mój ulubiony obraz Felliniego - "Osiem i pół".

ocenił(a) film na 10
_Jowi_

Poruszający, inspirujący komentarz. Czy Twój profil celowo niewidzialny, czy chochlik filmwebowy coś zatkał ?

ocenił(a) film na 6
Siostramniejsza

Lubię musicale i zawiodłem się tym filmem. Muzyka (jeżeli w ogóle jakaś się pojawiała) była słaba, powtarzalna i nudna. Sama historia i koncept nie jest zły, ale film byłby znacznie bardziej ciekawy, gdyby zamknęli go w w czasie 1h 20 min. W trakcie oglądania często mnie po prostu nużyło.

No i wybitny na pewno ten film nie jest. Ot, taki średniak (z bardziej wyrazistą "intelektualną" otoczką).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones