Film

1959 1 godz. 28 min.
7,3 1 789
ocen
7,3 10 1789
1 140
chce zobaczyć
{"id":"4420","linkUrl":"/film/Cafe+Pod+Minog%C4%85-1959-4420","alt":"Cafe Pod Minogą","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/44/20/4420/7861379.2.jpg"}
Historia mieszkańców Warszawy, walczących z wrogiem podczas okupacji. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Komedia na podstawie książki Stefana "Wiecha" Wiecheckiego opowiadająca o wojennych losach Warszawiaków ze Starówki na przestrzeni 6 lat, począwszy od roku 1939. Jej bohaterami są m.in. jowialny właściciel wyszynku III kategorii, cwani taksówkarze próbujący zarobić na wszystkim (a przede wszystkim na okupantach), Murzyn ukrywający się w przebraniu wdowy oraz wielki skarb w willi przy Alei Róż.

na podstawie
Stefan Wiechecki "Cafe Bar pod Minogą" (powieść)
studio
Studio Filmowe Iluzjon
data produkcji
1959
tytuł oryg.
Cafe Pod Minogą
inne tytuły
W "Cafe pod Minogą" po raz pierwszy na ekranie można zobaczyć Stanisława Tyma w skromnej roli powstańca czekającego w kolejce po zupę.
Plenerowe sekwencje filmu rozgrywały się na Warszawskim Targówku, Starym Mieście, ul. Myśliwieckiej, Tykocińskiej i na Solcu.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • No i niezapomniana obsada

  6
  • DvD

   Neuromer ocenił(a) film na 8

   Czy ten film wyszedł kiedyś na DVD?? Nie ważne czy z jakąś gazetą, czy w jakimś oficjalnym wydawnictwie, bo nie mogę się doszukać nigdzie takiej informacji.

   2
   • autentycznie zabawny

    _Kyuzo_ ocenił(a) film na 9

    Świetna komedia w klimatach trochę polskich komedii przedwojennych z A. Dymszą. Chyba właściwie ostatnia tego rodzaju rola Dymszy. Nie wiem dlaczego trochę film skojarzył mi się także z ulubionymi przeze mnie klimatami Wojaka Szwejka. Wynika to chyba z tego, że w tym filmie podobnie jak w Szwejku ... więcej

   • Świetny

    sonet2 ocenił(a) film na 9

    Film jak na tamte powiedzmy czasy, jest poprostu rewelacyjny. Nie wiem dlaczego ktoś może powiedziec ze jest słaby, on jest poprostu do pbejzenia i to nawet kilka razy. Polecam

    3
    • Adolf Dymsza

     użytkownik usunięty

     i wszystko jasne!Genialny komik polskiego kina!.Polecam jego role w przedwojennych produkcjach.Nasz rodzimy Ch.Chaplin.Bawi do łez.

     1